Конгрес США ухвалив закон про заборону TikTok
Єдина можливість уникнути заборони — продати платформу американській компанії

Палата представників США схвалила законопроект, який передбачає блокування програми для коротких відео TikTok, якщо китайський власник ByteDance не погодиться продати його місцевій компанії.
Джерело. Про це пише Reuters.
Законопроект підтримали 352 члени нижньої палати Конгресу, 65 виступили проти, а один утримався. Документ буде направлено на схвалення до Сенату.
Після ухвалення законопроекту демократ Марк Ворнер і республіканець Марко Рубіо опублікували спільну заяву, в якій йдеться про те, що їх надихає підтримка законопроекту обома партіями, тож вони сподіваються на підтримку Сенату. Президент США Джо Байден заявляв, що планує підписати закон.
За словами конгресменів, їхні офіси отримали шквал дзвінків від підлітків із проханням не блокувати програму. Обсяг скарг на новий закон перевищує кількість прохань щодо сприяння перемир'ю у секторі Газа.
CNN уточнює, що у разі набуття чинності законом у TikTok буде близько п'яти місяців на те, щоб дистанціюватися від ByteDance.
«Це критичне питання національної безпеки. Сенат має розглянути це питання та прийняти його», – написав республіканець Стівен Скеліс у Твіттері.
За даними джерела Reuters, генеральний директор TikTok Шоу Цзи Чу відвідає США для переговорів із сенаторами цього тижня.
«Цей закон має наперед визначений результат: повна заборона TikTok у США. Уряд намагається позбавити 170 млн американців їхнього конституційного права на свободу вираження поглядів», – йдеться у заяві китайської компанії.
За словами радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана, мета законопроекту – покласти край китайській власності на додаток, а не заборонити його.
«Чи хочемо ми, щоб TikTok як платформа належала американській компанії чи належала Китаю? Чи хочемо ми, щоб дані дітей та дорослих з TikTok залишалися тут, в Америці, чи вирушали до Китаю?» – запитував Салліван.
У 2020 році тодішній президент США Дональд Трамп намагався заборонити TikTok та китайську мобільну комунікаційну систему WeChat. Суд округу Колумбія тимчасово заборонив владі США обмежувати роботу китайських сервісів у країні.
Бекграунд. Також повідомлялося, що ексдиректор Activision Blizzard Боббі Котік має намір купити TikTok. За оцінками WSJ, ця угода може бути оцінена в сотні мільярдів доларів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].