У росії затримуються платежі за нафту через страх банків у Китаї, Туреччині та ОАЕ перед санкціями США

У росії затримуються платежі за нафту через страх банків у Китаї, Туреччині та ОАЕ перед санкціями США

Ці банки вимагають від клієнтів письмових гарантій, що жодна особа із санкційного списку США не є учасником угоди

У росії затримуються платежі за нафту через страх банків у Китаї, Туреччині та ОАЕ перед санкціями США
Фото: ShutterStock

Російські нафтові компанії стикаються із затримками платежів за нафту та пальне через побоювання банків у Китаї, Туреччині та ОАЕ потрапити під вторинні санкції США.

Про це повідомляє Reuters.

Банки цих країн вимагають від своїх клієнтів письмових гарантій, що жодна особа із санкційного списку США не є учасником угоди або бенефіціаром платежу.

Проблеми почалися в грудні 2023 року, коли банки та компанії усвідомили реальність загрози вторинних санкцій США.

В ОАЕ банки First Abu Dhabi Bank (FAB) і Dubai Islamic Bank (DIB) заморозили кілька рахунків, пов'язаних із торгівлею російськими товарами.

Інші банки, такі, як Mashreq в ОАЕ, Ziraat і Vakifbank в Туреччині, ICBC і Bank of China, все ще обробляють платежі за російську нафту, але цей процес затягується на тижні або місяці.

Деякі платежі затримуються на два місяці, а інші – на два-три тижні.

Речник кремля дмитрій пєсков визнав проблеми з отриманням платежів через китайські банки, але запевнив, що це не стане перешкодою для розвитку торговельно-економічних відносин із Китаєм.

Затримки платежів зменшують надходження кремля від експорту нафти та роблять їх нестабільними, що відповідає подвійним санкційним цілям США: перешкоджати надходженню грошей до рф, не перериваючи глобальні потоки енергоносіїв.

Причиною затримки стало роз'яснення Міністерства фінансів США від 22 грудня 2023 року, яке попередило про можливість застосування санкцій щодо іноземних банків за недотримання обмеження цін на російську нафту.

Після цього банки Китаю, ОАЕ та Туреччини, які працюють з рф, посилили перевірки та почали вимагати додаткову документацію, щоб переконатися, що угоди відповідають обмеженню цін на російську нафту, встановленому на рівні $60 за барель.

Додаткові документи можуть включати відомості про право власності на всі компанії, залучені до угоди, і особисті дані осіб, які контролюють ці організації, щоб банки могли перевірити, чи не входять вони до санкційних списків.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло