НАТО розмістить системи Patriot на кордоні з росією — поки що тимчасово

НАТО розмістить системи Patriot на кордоні з росією — поки що тимчасово

Цього літа в ході навчань буде відпрацьовуватися вміння переміщати техніку та підрозділи ППО у гранично стислі терміни

This text is also available in English
НАТО розмістить системи Patriot на кордоні з росією — поки що тимчасово
фото DR

Нідерланди тимчасово розмістять зенітні ракетні комплекси Patriot у Литві, повідомляє міністерство національної оборони республіки.

«Цього літа Нідерланди вирішили розмістити у Литві ЗРК великої дальності Patriot на кілька тижнів. Нідерландська військова частина проходитиме навчання у Литві разом із підрозділами литовської армії», – йдеться у повідомленні.

На думку глави міноборони Литви Лаурінаса Кащюнаса, розгортання Patriot на території республіки – це чудова новина.

«Участь нідерландських солдатів у батальйоні передових сил НАТО, місії повітряної поліції країн Балтії та підрозділі інтеграції сил НАТО має велике значення для безпеки балтійських країн. Цим кроком ми також зміцнюємо нашу співпрацю у сфері протиповітряної оборони», – сказав міністр.

За даними військового відомства Литви, цього літа в ході навчань буде відпрацьовуватися вміння переміщати техніку та підрозділи ППО у гранично стислі терміни для виконання завдань.

У середині березня президент Литви Гітанас Науседа заявляв, що НАТО необхідно відмовитися від основоположного акта про співпрацю з росією – це дозволить на постійній основі розмістити військові бази біля російських кордонів.

Після російського вторгнення в Україну НАТО в рамках зміцнення свого східного флангу відправила бойові групи в Болгарію, Румунію, Угорщину та Словаччину, перед цим – в країни Балтії та Польщі. Але через акт про “співпрацю росія-НАТО” ці підрозділи розміщені тимчасово – на ротаційній основі.

На даний момент бойові групи налічують загалом 10 тисяч військових. За підсумками саміту у Вільнюсі, який пройде 11–12 липня, лідери блоку мають ухвалити рішення збільшити їхню чисельність до 4–5 тисяч у кожній із країн, тобто сумарно 32–40 тисяч осіб. У плани НАТО входить розширення сил швидкого реагування до 300 тисяч осіб.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло