Обсяг ринку сільгоспземель в Україні стабільно збільшується – KSE
У лютому було укладено 9600 угод купівлі-продажу земель сукупним обсягом 22 тис. га, що на 50% більше, ніж у січні цього року

У лютому цього року ринок земель в Україні розширився, досягнувши свого найвищого рівня з початку повномасштабної агресії рф, збільшившись на 50% проти січня. Юридичні особи також активізували свою участь у ринку, їхня частка зросла з 10,3% у січні до 15,8% у лютому.
Про це йдеться в новому аналітичному огляді ринку земель в Україні, підготовленому KSE «Агроцентр» спільно з Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО).
За даними аналітиків, у лютому було укладено 9600 угод купівлі-продажу земель сукупним обсягом 22 тис. га, що на 50% більше, ніж у січні цього року. Попередній максимум купівлі-продажу сільгоспземель після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну був зафіксований у грудні 2023 року, коли було укладено 8200 угод сукупним обсягом 19,8 тис. га. Лідерами ринку земель з початку 2024 року є Полтавська (3700 га), Дніпропетровська (2700 га) та Кіровоградська (2000 га) області.
«З моменту відкриття в Україні ринку земель для юридичних осіб 266 компаній скористалися правом купівлі сільськогосподарської землі, з яких 223 компанії придбали принаймні одну ділянку в лютому 2024 року. Загалом активність юридичних осіб на ринку зростає. Якщо, відповідно до уточнених даних, у січні юрособи придбали 507 ділянок сукупною площею 1,5 тис. га, то в лютому юрособи придбали вже 1,2 тис. земельних ділянок сільськогосподарського призначення сукупною площею 3,5 тис. га», – йдеться в повідомленні.
Також зауважується, що ціни купівлі-продажу сільськогосподарських земель зберігають стабільність. Середньозважена ціна гектара в лютому становили 41,6 тис. грн проти 41,7 тис. грн за гектар у січні, а середньозважена ціна гектара земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва становила 42,5 тис. грн проти 42,2 тис. грн за гектар у січні.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що площа придатної для сільського господарства землі в Україні скоротилася на 26% після початку вторгнення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].