Журналісти встановили зв’язок між отруєнням американських дипломатів і діями російського ГРУ
При цьому влада США не визнала «гаванський синдром» справою рук іноземних агентів

Команда співробітників російського ГРУ, до якої входили в тому числі особи, що отруїли Скрипалів, близько десяти років калічили американських дипломатів за допомогою акустичної зброї.
Джерело. Про це пише у своєму розслідуванні The Insider.
Журналістам вдалося пов'язати переміщення співробітників ГРУ з випадками «гаванського синдрому», які були встановлені у працівників американських відомств у різних куточках світу, включаючи Кубу, Китай та Грузію.
«Гаванським синдромом» називають хвильову дію, що викликає пошкодження мозку і такі симптоми, як нудота, блювання, панічні атаки, мігрені, втрата координації. У березні 2023 року в США визнали малоймовірним зв'язок між виникненням синдрому та впливом іноземного супротивника, незважаючи на свідчення потерпілих та їхню професійну приналежність.
В результаті розслідування журналістам вдалося з'ясувати зв'язок між переміщеннями групи співробітників військової частини 29155 й співробітниками ЦРУ та диппредставництв США за кордоном.
Внаслідок найбільш детально дослідженого випадку постраждала дружина дипломата, який працював у Тбілісі. Під впливом випромінювання у неї виникло дуже різке захворювання – двостороння розбіжність напівкружних каналів або синдром Мінора. Воно загострює слух (пацієнти чують навіть рух своїх очних яблук) та викликає сильні мігрені. Для послаблення симптомів жінці довелося перенести операцію. Вона та інші постраждалі впізнали співробітників ГРУ, яких бачили поряд зі своїм будинком.
Журналісти встановили не лише зв'язок між агентами ГРУ та їхніми жертвами, але також з'ясували, що причетні до атак співробітники займалися вивченням впливу акустичної зброї. Військово-медична академія імені Кірова, в якій працював один із співробітників розвідки, є єдиною в росії установою, яка займалася дослідженням синдрому Мінора.
Як пише Insider, в результаті багато дипломатів відмовляються від роботи на російському напрямку, розуміючи, що можуть стати інвалідами і при цьому навіть не отримати належної допомоги, оскільки влада США офіційно не визнає можливість того, що «гаванський синдром» викликаний замахом на співробітників.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].