U-LEAD розширює співпрацю з громадами Донеччини
На яку допомогу від міжнародних партнерів очікують громади регіону

Розширюється співпраця Програми «U-LEAD з Європою» з громадами Донецької області, які отримують постійну допомогу з початку децентралізації в Україні. На нещодавній зустрічі регіонального офісу U-LEAD в Донеччині було презентовано плани співпраці на поточний рік, – повідомила сьогодні Програма U-LEAD.
У 2024 році підтримка U-LEAD будуватиметься за трьома напрямками: реформи, відновлення, відбудова й стійкість. Найбільша увага буде приділена тематичним навчальним програмам і консультуванню представників органів місцевого самоврядування та військових адміністрацій населених пунктів щодо розвитку спроможності громад і відбудови на місцях. Крім того, заплановані ініціативи, які мають на меті створити для громад Донеччини нові можливості для розширення міжнародних партнерств. В умовах війни така співпраця є важливою, оскільки дасть змогу знайти нові підходи й підтримку для відновлення та розвитку українських муніципалітетів, наголошує U-LEAD.
Питання, що найбільш цікавлять на сьогодні донецькі громади, – це потенційна підтримка у відновленні, розробці відповідних стратегічних планів, розмінуванні регіону, розвитку соціальної сфери, створенні безпекових просторів тощо.
«Органи місцевого самоврядування, місцеві військові адміністрації наділені широким колом повноважень. Їхні фахівці, враховуючи часті законодавчі зміни та нові завдання в роботі, потребують комплексної консультаційної підтримки, роз’яснень і порад. Експерти Програми U-LEAD активно над цим працюють, постійно вивчають та аналізують запити громад. Ключове завдання нашої команди – оперативно допомагати громадам Донеччини. І тут потрібен постійний діалог. Громади мають володіти інформацією про корисні активності, які пропонує Програма, а ми своєю чергою – про нагальні потреби громад», – зазначила керівниця РО на Донеччині Вікторія Троценко.
За словами радника з питань децентралізації та місцевого самоврядування U-LEAD у Донецькій області Андрія Рябухи, торік фахівці донецьких громад відвідали 78 освітніх заходів Програми та були їх активними учасниками. «Незважаючи на значні ускладнення у здійсненні своїх повноважень, громади Донеччини були активними відвідувачами наших заходів у 2023 році. А представники Іллінівської територіальної громади навіть мали досвід стажування у своїх колег із румунської комуни Панач», – зазначив він.
Серед таких заходів, що були проведені за активної участі представників громад Донеччини, були консультації з енергобезпеки та підготовки до опалювального сезону в умовах війни, пошук втраченої документації та створення ефективного документообігу, управління відходами тощо.
Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією – для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. «U-LEAD з Європою» ставить собі за мету у 2024 році допомогти громадам напрацювати 25 якісних проєктів із розвитку, які будуть профінансовані в рамках Програми.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].