США пригрозили топ-менеджерам банків Китаю, Туреччини та країн СНД наслідками в разі роботи з росією
Зараз середній термін транзакції збільшився до 7–10, а іноді й до 40 днів, оскільки платежі проходять через треті країни

Влада США почала персонально попереджати топ-менеджерів іноземних банків про ризики взаємодії з російськими організаціями.
Джерело. Про це пишуть «Ведомости» з посиланням на обізнані джерела.
За їхніми словами, США розіслали попередження топ-менеджерам банків Туреччини, Китаю, ОАЕ, Катару та країн СНД. Внаслідок цього середня тривалість кореспондентських рахунків російських банків в іноземних кредитних організаціях скоротилася в середньому до півроку, зазначають співрозмовники видання.
Представник Мінфіну США підтвердив, що американські офіційні особи розмовляли з державним та приватним сектором щодо ризиків ведення бізнесу з російськими банками, що потрапили під санкції, а також використання таких платіжних систем, як «Мір».
Наприкінці минулого року президент США Джо Байден підписав указ, який дозволяє американському Мінфіну запроваджувати санкції проти банків з інших країн, якщо вони здійснюють транзакції з особою під санкціями або сприяють у проведенні операцій.
Після цього банки Туреччини, Китаю та ОАЕ припинили транзакції із російськими контрагентами.
Це призвело до того, що середній термін оплати збільшився до 7–10, а іноді й до 40 днів, оскільки платежі проходять через треті країни. В ОАЕ, Бахрейні та країнах СНД розгорнулася агентура посередників, які за «божевільні» гроші супроводжують операції, які раніше проходили без допомоги протягом одного операційного дня, каже джерело.
Російські банки зараз шукають нових партнерів, перш за все, з-поміж невеликих банків, які готові продовжувати роботу з компаніями з росії. Однак офіційні особи США фіксують масштабне зростання оборотів у таких банків і одразу звертаються до їхнього керівництва.
У США розвинений та сильний аналітичний апарат, а також є ресурси для відстеження транзакцій, що дозволяє їм визначати центри зосередження торгівлі та виявляти найактивніші ланцюжки перерахування коштів, кажуть експерти.
Американська влада може визначити, що банк обслуговує росіян, за обов'язковою для публікації звітності, крім того, є угоди про співпрацю та взаємний обмін інформацією між ЦБ зарубіжних країн та ФРС США.
Бекграунд. Нагадаємо, WSJ розповіла про те, як росія обходить санкції завдяки криптовалюті – оплата в тезерах анонімна, а компанія Tether рідко блокує криптогаманці на підставі підозр про брудні гроші.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].