Концентрація глобального фондового ринку зросла до максимуму за кілька десятиліть

Концентрація глобального фондового ринку зросла до максимуму за кілька десятиліть

Акції США на чолі з «Великою сімкою» зараз становлять понад 70% світових розвинених ринків

Концентрація глобального фондового ринку зросла до максимуму за кілька десятиліть

Концентрація на світовому фондовому ринку зросла до найвищого рівня за останні десятиліття, що збільшує ризик для пасивних інвесторів.

Про це пише газета Financial Times.

На 10 найбільших компаній, що входять до світового індексу MSCI All Country World Index, зараз припадає 19,5% акцій 23 розвинених країн і 24 країн, що розвиваються, за якими ведеться спостереження. Це більше, ніж у 2016 році, коли цей показник становив менш ніж 9%, і значно перевищує піковий показник епохи доткомів у 16,2% у березні 2000 року, згідно з даними MSCI за період з 1994 року.

У світовому індексі MSCI, який охоплює лише розвинені ринки, 10 важковаговиків – всі вони є американськими компаніями – зараз становлять 21,7% загальної ринкової капіталізації, що сприяє збільшенню частки США в індексі майже до 71%.

За словами Дімітріса Меласа, керівника відділу досліджень індексів і розробки продуктів MSCI, концентрація «є такою високою, як ніколи, принаймні за останні три десятиліття, а можливо, навіть довше».

Ступінь концентрації насправді ще вищий, оскільки до топ-10 входять два окремі класи акцій Alphabet, материнської компанії Google, а також п'ять інших акцій так званої «Великої сімки» і три інші американські компанії: Eli Lilly, Broadcom та JPMorgan.

Згідно з даними Елроя Дімсона з Кембриджського університету та Пола Марша і Майка Стонтона з Лондонської бізнес-школи, на ринках США на 10 гігантів зараз припадає 28,6% загальної капіталізації фондового ринку, що є найвищим показником із 1966 року, проти 11,9% у 1995 році.

Зростання світових гігантів потенційно становить ризик для інвесторів, які шукають переваги диверсифікації – традиційно бажаної для інвесторів як способу підвищення прибутковості без додаткового ризику – в інструментах, що відстежують індекси, таких, як біржові фонди.

«При 71-відсотковій концентрації в одній країні інвестори непропорційно піддаються впливу макроекономічного середовища США й насамперед настроїв американських інвесторів, і ви не отримуєте диверсифікації, яку могли б очікувати від інвестування в глобальний ETF», – сказав Тодд Розенблют, керівник відділу досліджень консалтингової компанії VettaFi.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що світові фондові ринки зафіксували найкращий результат за п'ять років завдяки штучному інтелекту.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло