Українська пшениця, на яку є великий попит на світовому ринку, почала зростати в ціні – експерти
Збільшення попиту на українську зернову підтримується прогнозами падіння виробництва пшениці в ЄС, США та Україні, тобто практично у всіх ключових експортерів

Українська пшениця, яка має значний попит на світовому ринку, почала демонструвати зростання в ціні.
Про це говорять аналітики кооперативу ПУСК, який створено в рамках Всеукраїнської аграрної ради, повідомила пресслужба ВАР 10 квітня.
«У квітні вже експортовано 541 тис. тонн пшениці. Частина продукції, яку не вдалося вивезти в березні, буде відправлена з України у квітні. Тому саме в цьому місяці ми можемо очікувати досягнення рівня експорту на 3 млн тонн – це станеться за рахунок контрактів, укладених у березні. Імпортери готові чекати поставки пшениці, попит на яку зростає», – прогнозують аналітики.
Вони також зауважили, що збільшення попиту на українську зернову підтримується прогнозами щодо зменшення виробництва пшениці в ЄС, США та Україні, практично у всіх ключових експортерів. Так, якщо минулого сезону Україна здійснила багато експорту через наявні великі запаси, то цьогоріч він не перевищить 1 млн тонн, оскільки працюють порти. При цьому посівні площі зменшуються, тому буде зібрано менше пшениці. Перші оцінки експортного потенціалу української пшениці в новому сезоні вже знижені на 3-4 млн тонн.
«І хоча на українському ринку відбулося зниження цін минулого тижня, ринок оживає, ціни повертаються на попередні рівні й будуть зростати. Наш основний конкурент – російська пшениця – подорожчала за останні тижні на $8–10 за тонну. Як мінімум ціни на українську пшеницю піднімуться на $2–3 за тонну до кінця тижня», – зауважують експерти. Згідно з прогнозами, умовні ціни на пшеницю на базі СРТ до кінця тижня становитимуть приблизно $175 за тонну в дунайських портах, $170 за тонну в глибоководних портах, $198–203 за тонну на базі DAP Констанца.
«За очікуваннями, попит на пшеницю і надалі буде визначати рухи на ринку пшениці вгору», – додають аналітики.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що за дев’ять місяців 2023/24 МР Україна експортувала майже 35 млн тонн зерна.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].