Експорт іранської нафти досягнув шестирічного максимуму
Аналітики говорять, що Вашингтон і ЄС готують нові санкції проти Ірану, частково для того, щоб відмовити Ізраїль від ескалації конфлікту з Тегераном

Іран збільшує обсяг нафтового експорту до найвищого рівня за останні шість років, що сприяє зростанню його економіки на $35 млрд щорічно, водночас західні країни обговорюють посилення санкцій у зв'язку з нападом Ірану на Ізраїль.
Про це пише Financial Times.
Відповідно до даних компанії Vortexa, протягом перших трьох місяців цього року Іран продавав у середньому 1,56 млн барелів нафти на день, переважно до Китаю, що є найвищим показником з III кварталу 2018 року.
Цей успіх у нафтовому експорті Ірану підкреслює проблеми, з якими стикаються США та ЄС у спробах посилити тиск на Тегеран після його ракетної та безпілотної атаки на Ізраїль. Зараз Вашингтон і ЄС готують нові санкції проти Ірану, частково з метою стримати Ізраїль від подальшої ескалації конфлікту з Тегераном.
Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила на цьому тижні, що Іран «явно» продовжує експортувати свою нафту, тому «потрібно робити більше», щоб обмежити цю торгівлю. Водночас іранське державне інформагентство Tasnim повідомило, що нафтова промисловість країни знайшла шляхи обходу санкції, особливо через те, що основним покупцем є Китай, що значною мірою захищає Іран від тиску Заходу.
Аналітик і фахівець із санкцій компанії Vortexa Армен Азізян зауважив, що США недавно почали звертати увагу на окремі танкери, які підозрюють у перевезенні іранської нафти – були запроваджені санкції щодо двох танкерів у лютому та 13 – у квітні. Проте, на його думку, це поки що майже не вплинуло на експорт. Флот, який використовує Іран для транспортування нафти, зріс за останній рік до 253 суден, а кількість супертанкерів, які перевозять до 2 млн барелів нафти, подвоїлася з 2021 року.
За даними компанії Kpler, практично вся іранська нафта, продана цього року, пішла до Китаю, і агресивне запровадження санкцій може призвести до дестабілізації не лише нафтового ринку, а й відносин між США та Китаєм.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що вартість ЗПГ в Азії підскочила до найвищого рівня з початку року на тлі побоювань через більш масштабний конфлікт між Ізраїлем та Іраном.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].