Генпрокуратура Німеччини вперше визнала “днр” терористичним об’єднананням

Генпрокуратура Німеччини вперше визнала “днр” терористичним об’єднананням

Цей крок має велике символічне значення і може мати дипломатичні наслідки

This text is also available in English
Генпрокуратура Німеччини вперше визнала “днр” терористичним об’єднананням
фото DR

У Німеччині цього тижня розгорівся новий шпигунський скандал, пов'язаний із росією. У четвер, 18 квітня, поліція міста Байройт у Баварії затримала двох чоловіків – їх підозрюють у підготовці диверсій у Німеччині за завданням російських спецслужб.

Джерело. Про це пише Deutsche Welle.

Затримані – громадяни ФРН російського походження, їх звинувачують у шпигунстві за військовими базами США та підготовкою атак на транспортні шляхи, що використовуються у військових цілях.

Підозрювані були «членами іноземного терористичного об'єднання «Донецька народна республіка», йдеться в офіційному повідомленні Генпрокуратури ФРН, опублікованому того ж дня. Тим самим німецька прокуратура фактично класифікувала самопроголошену «ДНР» як терористичну організацію.

В історії Дітера С. (Dieter S.) та Александера Й. (Alexander J.). згадка «ДНР» – побічний, але цікавий аспект. Прокуратура з'ясувала, що Дітер С. з 2014 по 2016 рік воював на боці сепаратистів, що підтримуються росією. Але раніше влада ФРН не визнавала «ДНР» терористичним об'єднанням. Що змінилося?

У Німеччині є два шляхи потрапляння тієї чи іншої структури до терористичного списку – відомчий і кримінальний, пояснив DW юрист Гейдельберзького університету Маттіас Хартвіг.

Він пояснює це на прикладі ісламістського руху ХАМАС, визнаного терористичною організацією в тому числі на рівні Євросоюзу, і, наприклад, угруповання, яке визнають терористичним за рішенням суду.

«Це не означає, що «ДНР» сьогодні визнана самою німецькою державою терористичною, але з таким звинуваченням виступила генпрокуратура. Тепер це питання вирішуватиме суд», – пояснив Хартвіг.

Генпрокуратура дійшла висновку про терористичний характер «ДНР» – при цьому незрозуміло, чи мається на увазі вся квазідержавна структура, створена сепаратистською та російською владою, чи лише якась її воєнізована частина, каже Хартвіг.

«Але, судячи з заяви Генпрокуратури, я виходжу з того, що відомство розглядає всю цю структуру як терористичну», додає юрист.

Зрозуміло, що суд у Німеччині може не погодитися з цими висновками – тоді звинувачення в участі в терористичному об'єднанні можуть розсипатися, зазначив Хартвіг.

Загалом же, на думку юриста, прокуратура ФРН послідувала за висновками української влади, яка розглядає «ДНР» як терористичне об'єднання, «і на те є хороші підстави – класифікувати «ДНР» таку, що несе смерть і вбивства, а отже, терористичну», підсумував він.

Оцінив крок Генпрокуратури й німецький телеканал ARD.

«Міністр юстиції ФРН Марко Бушман видав дозвіл на відповідне переслідування, – написали журналісти у зв'язку із повідомленням про затримання Дітера С. та Александра Й. – Цей крок має велике символічне значення і може мати дипломатичні наслідки».

Поки що єдиним дипломатичним наслідком був виклик посла рф у МЗС ФРН у зв'язку з цим випадком, але Матіас Хартвіг не виключив, що цей шпигунський скандал може призвести до додаткового зростання напруженості у відносинах між Німеччиною та росією.

Але, додав він, Німеччина, на його переконання, «має право класифікувати структури, які взяли на себе владні повноваження на окупованих та анексованих територіях чужої держави», як терористичні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло