Понад 2000 членів родин військових отримали психологічну допомогу в межах проєкту КМДА – Хонда

Понад 2000 членів родин військових отримали психологічну допомогу в межах проєкту КМДА – Хонда

Проєкт «Підтримка сімей військовослужбовців» тривав понад 5 місяців

Понад 2000 членів родин військових отримали психологічну допомогу в межах проєкту КМДА – Хонда
Фото: КМДА

У межах пілотного проєкту «Підтримка сімей військовослужбовців» на базі КМЦ гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, який тривав понад 5 місяців, понад 2000 людей отримали психологічну допомогу.

Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.

«Люди приходили одні, парами, з дітьми різного віку. Несли проживання нового досвіду родини у звʼязку зі службою Захисника чи Захисниці  в ЗСУ, в тому числі щодо насильства у сім’ї. І мова не тільки про фізичне насильство з боку чоловіків, а й про те, що через напругу і потребу в психологічній допомозі раніше спокійна і терпляча мама чи бабуся можуть стати агресорами відносно дітей чи чоловіка», – сказала вона.

Хонда уточнила, що понад 40% учасників та учасниць проєкту прийшли в очікуванні повернення рідних з фронту або полону. Водночас кожна пʼята людина – переживаючи втрату близьких.

«5 місяців 10 психологинь працювали з ними очно та онлайн, в закритих та відкритих групах, а також індивідуально, за допомогою найрізноманітніших методик. Резюмуючи результат, пілот ми можемо вважати успішним, адже клієнти хочуть продовжувати роботу з психологом, а отже вони відкрились», – зауважила заступниця.

За її словами, ще одним результатом проєкту стали методичні рекомендації щодо втілення програми для інших міст, що допоможуть розпочати подібні ініціативи. Вони також стануть основою продовження проєкту в Києві.

«Дякую всім, хто долучився і долучиться. На жаль, робота в цьому напрямі не проводилась масово з 2014 року. Однак зараз ми не маємо права втрачати час», – підкреслила Хонда.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ветерани можуть відстежувати своє ментальне здоров'я у застосунку «База».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло