Сенат США схвалив законопроєкт щодо $61 млрд допомоги Україні

Сенат США схвалив законопроєкт щодо $61 млрд допомоги Україні

«За» проголосували 79 конгресменів, а «проти» – 18

Сенат США схвалив законопроєкт щодо $61 млрд допомоги Україні
Фото: depositphotos

Обидві палати Сенату США схвалили законопроєкт, який передбачає допомогу Україні майже на $61 млрд. «За» проголосували 79 конгресменів, «проти» – 18. Тепер документ має підписати президент США Джо Байден.

Про це стало відомо з трансляції засідання, яку проводило Associated Press.

Окрім цього, законопроєкт містить також допомогу Ізраїлю і Тайваню. Країни отримають понад $26 млрд і понад $8 млрд відповідно.

Джо Байден привітав рішення Сенату й пообіцяв підписати закон сьогодні, 24 квітня, щоб уже цього тижня розпочати надсилання зброї та обладнання в Україну.

«Я підпишу цей законопроєкт і звернуся до американського народу, щойно він надійде на мій стіл завтра, щоб ми могли розпочати надсилання зброї та обладнання в Україну цього тижня… Цей важливий закон зробить нашу країну та світ більш безпечними, оскільки ми підтримуємо наших друзів, які захищаються від терористів, таких, як Хамас, і тиранів, таких, як путін», – заявив Байден.

Президент України Володимир Зеленський прокоментував рішення та Сенату й подякував Конгресу США за схвалення «життєво необхідної допомоги Україні».

«Дякую лідеру більшості Чаку Шумеру та лідеру республіканців Мітчу Макконнеллу за їхнє рішуче лідерство у просуванні цього двопартійного закону, а також усім американським сенаторам від обох партій, які проголосували за нього… Це голосування зміцнює роль Америки як маяка демократії і лідера вільного світу», – написав він

Зеленський також додав, що цінує підтримку Байдена й «з нетерпінням» очікує на «швидке підписання законопроєкту», а також «надання наступного пакета військової допомоги».

«Далекобійні спроможності України, артилерія та ППО є вкрай важливими інструментами для якнайшвидшого відновлення справедливого миру», – наголосив український президент.

Речник Пентагону генерал-майор Патрік Райдер під час брифінгу заявив, що його країна планує передати Україні новий пакет військової допомоги за кілька днів після підписання Байденом законопроєкту.

Разом з тим вчора міністр оборони росії сєргєй шойгу погрожував посилити атаки на логістичні центри та склади західної зброї в Україні після голосування Палати представників США про надання країні американської допомоги.

За його словами, рф нібито «розвіяла міф про перевагу західних озброєнь», а російські війська утримують ініціативу на лінії фронту.

«Відповідно до загроз, створюваних Сполученими Штатами та їхніми союзниками, продовжимо вдосконалювати склад і структуру Збройних сил, збільшувати випуск найбільш затребуваних зразків озброєння та військової техніки. Підвищимо інтенсивність ударів по логістичних центрах і базах зберігання західної зброї», – сказав очільник МО країни-терористки.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що за даними CNN, більша частина зброї, призначеної для України з пакета допомоги США, уже знаходиться на складах Німеччини та Польщі, що прискорить процес доставляння після схвалення відповідного закону. Одними з перших мають поставити артилерійські боєприпаси.

За даними Reuters, яке посилається на власні джерела, перший пакет допомоги міститиме транспортні засоби, зенітні боєприпаси Stinger, додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем, артилерійські боєприпаси калібру 155 мм, а також протитанкові боєприпаси TOW та Javelin. Вартість цього пакету становитиме $1 млрд.

Окрім цього, видання Politico з посиланням на свої джерела в американській адміністрації повідомляло, що наступний пакет допомоги від США для України включатиме нову партію бронетранспортерів Bradley, джипи Humvee, бронетранспортери M113, а також артилерію та засоби ППО.

Посол України в США Оксана Маркарова не виключає, що перший пакет озброєння для України може надійти у квітні. За її словами, Україна та США працювали над цими пакетами навіть тоді, коли «таких повноважень не було».

Водночас голова Комітету з питань розвідки американського Сенату Марк Ворнер у неділю 21 квітня заявив, що його країна може передати пакет допомоги Україні вже наступного тижня. За його даними, він може включати далекобійні ракети ATACMS.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло