Україна готується збільшити потужність ГТС на кордоні з Польщею, Молдовою та Румунією
НКРЕКП планує погодити відповідні пропозиції від Оператора ГТС, зобов'язавши оприлюднити їх на вебсайті компанії

НКРЕКП планує погодити проєкти пропозицій зі збільшення потужності газотранспортної системи в точці входу на міждержавному з’єднанні з Польщею, Румунією та входу/виходу з Молдовою.
Відповідні проєкти постанов опубліковано на сайті комісії.
Як йдеться в документі, відповідно до умов Договору про заснування Енергетичного співтовариства, Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, передбачено зобов’язання України щодо імплементації у національне законодавство положень Третього енергетичного пакету, у тому числі Регламенту Комісії (ЄС), яким затверджено мережевий кодекс щодо механізмів розподілу потужності в газотранспортних системах і яким скасовується Регламент (ЄС).
Зазначається, що положеннями глави відповідного Регламенту визначено процедуру нової (збільшеної) потужності, які на виконання зазначених вище зобов’язань, були імплементовані в Кодексі газотранспортної системи, затвердженому постановою НКРЕКП від 30.09.2015 №2493.
Отже, на виконання вищезазначених вимог Регламенту та кодексу, ТОВ «Оператор ГТС України» листом від 23.04.2024 подав на погодження НКРЕКП такі проєкти пропозицій:
- проєкт пропозицій зі збільшення потужності в точці входу на міждержавному з’єднанні з Польщею, а саме заявку на погодження проєкту нової (збільшеної) потужності між газотранспортною системою Польщі та газотранспортною системою України і загальні правила та умови, на які замовники послуг транспортування повинні погодитися для того, щоб отримати доступ до потужності на обов’язковому етапі розподілу нової (збільшеної) потужності на кордоні між Україною та Польщею;
- проєкт пропозицій зі збільшення потужності в точках входу/виходу на міждержавному з’єднанні з Республікою Молдова, а саме заявку на погодження проєкту нової (збільшеної) потужності між газотранспортною системою Республіки Молдова та газотранспортною системою України і загальні правила та умови, на які замовники послуг транспортування повинні погодитися для того, щоб отримати доступ до потужності на обов’язковому етапі розподілу нової (збільшеної) потужності на кордоні між Україною та Республікою Молдова;
- проєкт пропозицій зі збільшення потужності в точці входу на міждержавному з’єднанні з Румунією, а саме заявку на погодження проєкту нової (збільшеної) потужності між газотранспортною системою Румунії та газотранспортною системою України і загальні правила та умови, на які замовники послуг транспортування повинні погодитися для того, щоб отримати доступ до потужності на обов’язковому етапі розподілу нової (збільшеної) потужності на кордоні між Україною та Румунією.
Регулятор також зобов’язав Оператора ГТС оприлюднити відповідні проєкти на своєму сайті 30 квітня.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НКРЕКП ухвалила запропонований «Оператором ГТС» план розвитку газотранспортної системи на 2023–2032 роки. Загалом «Оператор ГТС» спрямує 43,7 млрд грн (з ПДВ – 52,5 млрд грн).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].