Ісландія ухвалила довгострокову підтримку України – МЗС країни
Зазначається, що міжнародно-правова система опинилася «під загрозою внаслідок жорстокого вторгнення росії»

Парламент Ісландії ухвалив резолюцію про довгострокову підтримку України на 2024–2028 роки. Резолюцію висунула очільниця МЗС країни Тордіс Колбрун Рейкфьорд Гильфадоттір.
Про це повідомила пресслужба ісландського відомства.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Сильна підтримка України є найбільш важливим безпековим питанням, що стоїть перед Ісландією та Європою. Міжнародно-правова система, на якій ґрунтується наша безпека та стандарти безпеки життя, перебуває під загрозою внаслідок жорстокого вторгнення росії в Україну. Тому ми маємо зробити свій внесок у захист України рішуче й конкретно», – заявила міністерка.
За її словами, завдяки цій пропозиції та відповідному зобов'язанню в бюджетному плані закладається «міцна основа для нашої адресної підтримки України».
Уточнюється, що схвалена резолюція спрямована на підтримку незалежності, суверенітету, кордонів, безпеки цивільного населення, гуманітарної допомоги та відбудови в Україні.
Пропозицію про підготовку політики довгострокової підтримки України було внесено на засіданні кабінету міністрів 10 жовтня 2023 року. 12 березня 2024 року її представили парламенту.
Бекграунд. Тордіс Колбрун Рейкфьорд Гильфадоттір представила уряду відповідну програму 10 жовтня 2023 року. Тоді прем'єр-міністр Ісландії Б’ярні Бенедіктссон представив її на розгляд парламенту 12 березня 2024 року.
Раніше Mind повідомляв, що Ісландія зупинила роботу свого посольства в росії, ставши першою європейською країною, яка ухвалила подібне рішення.
«Рішення про зупинення діяльності посольства Ісландії у москві не є розривом дипломатичних відносин. Щойно дозволять умови, Ісландія у пріоритетному порядку відновить роботу посольства», – йдеться у повідомленні МЗС країни.
Парламент Ісландії також визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Проєкт резолюції зареєструвала представниця «Партії незалежності» Ділья Міст Ейнарсдоттір. На її думку, визнання парламентом Голодомору геноцидом саме зараз демонструє позицію Ісландії щодо російсько-української війни.
Нещодавно Ісландія оголосила, що підтримає ініціативу Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України, а також інвестує в придбання екіпіровки для жінок в українській армії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.