США запровадили санкції проти російської авіакомпанії «Победа»
«Победа» брала участь у транспортуванні запчастин для літаків з Індії за допомогою іранської Mahan Air

Влада США оголосила про введення нового пакету санкцій проти росії, включивши до «чорних списків» майже 300 фізосіб та компаній. Серед них – найбільший російський лоукостер «Победа».
Джерело. Про це йдеться в релізах Держдепу та Мінфіну США, на які посилається moscowtimes.eu.
“Победа” була створена в 2014 році і на 100% належить «Аерофлоту». Компанія порушувала авіасанкції, які забороняють поставки в росію компонентів і запчастин для лайнерів, пояснює Держдепартамент.
Компанія продовжує літати на літаках американського та європейського виробництва, а минулого року придбала та перевезла підсанкційні деталі на $1 млн, зазначає відомство.
Крім того, наголошує Держдеп, у січні 2024 року «Победа» брала участь у транспортуванні запчастин для літаків з Індії за допомогою іранської Mahan Air.
Відтепер компанія включена до SDN-list: її активи підлягають блокуванню, так само як і власність усіх її дочірніх структур, де «Победа» володіє більш як 50%. Американським громадянам та компаніям заборонено будь-які операції з нею.
Минулого року «Победа» перевезла 13 млн пасажирів і заробила 21,3 млрд рублів прибутку, на відміну від «Аерофлоту», який залишився у збитках четвертий рік поспіль. За 2023 рік «Аерофлот» втратив ще 14 млрд рублів, а за 2020-2023 роки – понад 200 млрд рублів.
Санкції також запроваджено проти низки заводів, зокрема автозаводу «Урал», Брянського автомобільного заводу, Ярославського моторного заводу, «Фрязинського заводу потужних транзисторів», «Володимирського заводу прецизійних сплавів» і заводу «Протон».
Серед санкціонованих компаній – «Сибантрацит», компанії з групи IBS і «Група Астра».
Крім того, до санкційних списків внесено понад 10 морських суден.
«Нові заходи націлені на російську військово-промислову базу, програми з розроблення хімічної та біологічної зброї, а також компанії та фізичних осіб у третіх країнах, які допомагають росії купувати ключові ресурси для виробництва зброї або продукції, пов'язаної з обороною», – ідеться в пресрелізі Мінфіну США.
Крім російських компаній, санкції введені проти низки підприємств інших країн, зокрема китайських і турецьких.
Нагадаємо, США запровадили санкції проти Ірану за виробництво та продаж БпЛА.
Раніше повідомлялося, що Китай дозволяє російському судну, яке перевозить зброю, користуватися своїм причалом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].