В Україні пошкоджено 50% енергосистеми після атак рф – Кулеба

В Україні пошкоджено 50% енергосистеми після атак рф – Кулеба

Голова МЗС зазначив, що включення систем Patriot до пакету допомоги США допомогло б українцям відбивати ракетні атаки

В Україні пошкоджено 50% енергосистеми після атак рф – Кулеба

Внаслідок російських атак пошкоджено 50% усієї енергосистеми України.

Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю Foreign Policy.

Він зазначив, що схвалення США фінансування для України підвищило бойовий дух серед солдатів і народу. Але, якби оголошений пакет допомоги містив батарею Patriot, цей імпульс був би ще сильнішим, адже українці найбільше страждають від російських ракетних ударів.

Міністр назвав російські балістичні ракети «справжнім лихом цієї війни». Їх окупанти останнім часом використовували для руйнування української енергетики.

«Я наважуся сказати, що, якби інша країна зазнала таких масштабів енергетичних руйнувань, це виглядало б набагато, набагато гірше, ніж Україна. Ми тримаємося, тому що ми багато чому навчилися. Ми стійкі, ми знаємо, що на кону», – зазначив Кулеба.

Він наголосив, що «половина нашої енергетичної системи пошкоджена, а ми все ще маємо керувати країною, вести військові дії та збирати підтримку всього світу».

БекграундСитуація в енергетиці зараз значно складніша, ніж торік. З березня 2024 року росія завдала трьох масованих ударів по енергосистемі України, вивівши з ладу до 8 ГВт потужностей генерації електроенергії.

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну російські війська вже майже 180 разів атакували українські теплоелектростанції. Протягом останніх двох тижнів російські війська завдали значних збитків українській енергетичній інфраструктурі. Це призвело до деяких труднощів у роботі енергосистеми країни.

Для відновлення потужностей українських теплоелектростанцій, втрачених через російські обстріли, необхідно $350 млн. ДТЕК розглядає різні способи залучення коштів, зокрема отримання деталей і складових з європейських енергетичних об’єктів. Перемовини ведуться з урядами Німеччини, Румунії, Болгарії, Греції та Литви.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло