«ДТЕК Енерго» віддасть свої мільярдні прибутки за минулий рік на ремонт атакованих ТЕС

«ДТЕК Енерго» віддасть свої мільярдні прибутки за минулий рік на ремонт атакованих ТЕС

На відновлення ТЕС, обстріляних окупантами 180 разів, витратять понад 11 млрд грн

«ДТЕК Енерго» віддасть свої мільярдні прибутки за минулий рік на ремонт атакованих ТЕС
Фото: ДТЕК

Енергохолдинг «ДТЕК Енерго» за підсумками 2023 року отримав чистий прибуток у розмірі 13,7 млрд грн.

Про це повідомили у пресслужбі компанії з посиланням на річну звітність.

Кошти спрямують на ремонти та відновлення теплоелектростанцій (ТЕС), пошкоджених внаслідок масованих обстрілів, а також в інвестиції у видобуток вугілля на шахтах.

Внаслідок російських атак на кінець зими 2022/2023 року 1,4 ГВт потужностей теплової генерації ДТЕК стали недоступні.

Проте за рахунок інвестицій у 11 млрд грн у ремонти ТЕС й український вуглевидобуток та 1,3 млрд грн у формування запасу критичного й резервного обладнання компанія відремонтувала 10 енергоблоків після обстрілів сезону зими 2022/2023.

Також ДТЕК додатково розконсервував 2 енергоблоки, провів планові ремонти на 26 енергоблоках, ввів у роботу 26 нових лав на шахтах. З них 8 нових лав ввели в роботу у січні – березні 2024 року.

Всі інвестиції були профінансовані власним коштом компанії.

Бекграунд. Нагадаємо, що внаслідок російських атак пошкоджено 50% усієї енергосистеми України. З березня 2024 року росія завдала трьох масованих ударів по енергосистемі України, вивівши з ладу до 8 ГВт потужностей генерації електроенергії.

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну російські війська вже майже 180 разів атакували українські теплоелектростанції. Протягом останніх двох тижнів російські війська завдали значних збитків українській енергетичній інфраструктурі. Це призвело до деяких труднощів у роботі енергосистеми країни.

Для відновлення потужностей українських теплоелектростанцій, втрачених через російські обстріли, необхідно $350 млн. ДТЕК розглядає різні способи залучення коштів, зокрема отримання деталей і складових з європейських енергетичних об’єктів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло