Україна у квітні імпортувала рекордний обсяг електроенергії з початку 2024 року – ЕКУ

Україна у квітні імпортувала рекордний обсяг електроенергії з початку 2024 року – ЕКУ

Зазначається, що державний енерготрейдер збільшив обсяг імпорту в 1,5 раза

Україна у квітні імпортувала рекордний обсяг електроенергії з початку 2024 року – ЕКУ
Фото: depositphotos

У квітні Україна імпортувала 225 000 МВт*год електроенергії, що є рекордним обсягом електроенергії із початку 2024 року. Водночас у порівняні з березнем обсяг комерційного імпорту збільшився на третину.

Про це повідомила пресслужба державного енерготрейдера «Енергетична компанія України».

Уточнюється, що компанія обсяг імпорту за підсумками місяця збільшився у 1,5 раза. Електроенергію імпортували з Угорщини та Румунії. Водночас енерготрейдер займає друге місце за обсягами імпорту електроенергії серед усіх постачальників.

«Україна зберігає певний резерв для подальшого збільшення імпорту. У разі зростання потреби, ЕКУ реагуватиме на неї з метою підтримки енергосистеми й стабільного енергозабезпечення споживачів», – сказав гендиректор компанії Віталій Бутенко.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що внаслідок російських атак пошкоджено 50% усієї енергосистеми України. Ворог застосовує балістичні ракети, які є «справжнім лихом цієї війни», а останнім часом їх використовують для руйнування української енергетики.

Водночас сьогодні «Укренерго» зменшило обсяг імпорту е/е більш ніж удвічі, оскільки, зокрема впало споживання на 3,6% проти минулого ранку. На поточну добу «Укренерго» передбачає імпорт 3800 МВт*год, однак минулої доби енергосистема залучала 8471 МВт*год з енергосистем 5 країн.

Разом з тим, Мінфін США дозволив проводити операції у сфері енергетики з російськими банками, включно з ВТБ, центробанком, сбербанком і альфа-банком. Заборону на операції знято до 1 листопада 2024 року.

Трансакції вважатимуться «пов’язаними з енергетикою», якщо вони пов’язані з видобутком, виробництвом, переробкою, скрапленням, транспортуванням або купівлею нафти та низки інших енергоресурсів, включно із ЗПГ, деревиною, вугіллям і ураном.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло