Скібіцький: для України немає способу виграти цю війну тільки на полі бою
Змістовні переговори можуть розпочатися не раніше другої половини 2025 року, вважає він

На фронті склалася найскладніша для України ситуація з початку війни, і вона може погіршитися, розповів в інтерв'ю The Economist заступник голови військової розвідки України Вадим Скібіцький.
За його словами, російські військові отримали наказ «взяти щось» до святкування Дня перемоги в Москві 9 травня або (якщо це не вдасться) до візиту владіміра путіна до Китаю тижнем пізніше.
«Наша проблема дуже проста: ми не маємо зброї. Вони завжди знали, що квітень та травень будуть для нас важким часом», – наголосив Скібіцький.
Вадим Скібіцький сказав журналу, що не бачить для України способу виграти війну лише на полі бою. За його словами, навіть якби Україна змогла відтіснити російські війська до кордонів 1991 року, це не припинило б війну.
На думку Скібіцького, такі війни можуть закінчитися лише переговорами, а зараз обидві сторони намагаються зайняти найвигіднішу позицію перед потенційними переговорами. Змістовні переговори можуть розпочатися не раніше другої половини 2025 року, вважає він.
За словами Скібіцького, у травні росія планує застосувати «трирівневий» план дестабілізації ситуації в Україні.
Головним буде військовий фактор, оскільки мають пройти ще тижні до отримання Україною американської військової допомоги, схваленої Конгресом.
Другий чинник – кампанія дезінформації в Україні, спрямована на підрив мобілізації та політичної легітимності Володимира Зеленського, президентський термін якого теоретично спливає 20 травня.
Третя частина плану, за словами Скібіцького, – кампанія росії із ізоляції України на міжнародному рівні.
Особливе занепокоєння України зараз викликає місто Часів Яр, оскільки його взяття відкриє росіянам шлях на останні неокуповані міста Донецької області. За словами Скібіцького, ймовірно, окупація Часового Яру – це лише питання часу, і місто впаде так само, як Авдіївка, яку російські війська повністю розбомбили у лютому.
«Не сьогодні і не завтра, звичайно, але все залежить від наших резервів і поставок», – сказав генерал. Він визнав, що Україна є далекою від стабілізації ситуації, а росія використовує все, що може, для досягнення своїх цілей.
Російська армія вже не така, якою була у 2022 році, і зараз діє як «єдиний організм, з чітким планом та під єдиним командуванням», зазначив Скібіцький.
Також він припускає, що росія готується до наступу у Харківській та Сумській областях. Основний удар, за його прогнозами, розпочнеться «наприкінці травня чи на початку червня».
За даними ГУР, росія має загалом 514 тисяч сухопутних військовослужбовців, які задіяні в українській операції.
Водночас північне угруповання ЗС рф, яке базується через кордон від Харкова, налічує 35 тисяч осіб, але його планують розширити до 50-70 тисяч військовослужбовців. росія також «створює розділ резервів» (від 15 до 20 тисяч), які можуть додати до основних сил.
Скібіцький зазначає, що цього «недостатньо» для захоплення великого міста, але може бути достатньо для меншого завдання.
«Швидка операція для входу та виходу – можлива. А ось операція із захоплення Харкова чи Сум – це інший порядок. Росіяни це знають. І ми це знаємо», – додав речник ГУР.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ЗСУ змістилися на захід від Бердичева, Семенівки та Новомихайлівки. Попри тактичні успіхи, ворог оперативної переваги не має, оскільки українські війська завдають ворогу «максимальних втрат», як в особовому складі, так і у військовій техніці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].