Латвія передала Україні комунікаційне обладнання на 100 тисяч євро

Латвія передала Україні комунікаційне обладнання на 100 тисяч євро

Це критично важливе ІТ-обладнання вкрай необхідне для бойових підрозділів ЗСУ

This text is also available in English
Латвія передала Україні комунікаційне обладнання на 100 тисяч євро
фото DR

У межах ІТ-коаліції Латвія передала Україні комунікаційне обладнання вартістю близько 100 тисяч євро, яке має забезпечити бригади зв'язком на тактичному рівні.

Джерело. Про це інформує пресслужба Міністерства оборони України.

«Завдяки партнерам продовжуємо закривати потреби наших підрозділів на тактичному рівні. Нова партія обладнання від Латвії допоможе в налагодженні зв'язку на лінії фронту. Вдячна союзникам за вчасну підтримку», – зазначила заступниця міністра оборони з питань цифрових трансформацій, цифрового розвитку та цифровізації Катерина Чорногоренко.

У Міноборони нагадують, що раніше в межах ІТ-коаліції Латвія передавала ноутбуки для модернізації процесів логістичного забезпечення та розгортання системи на базі System Analysis Program Development (SAP).

«Латвія підтримує Україну, і ми постійно шукаємо нові шляхи допомоги нашому союзнику. Остання партія критично важливого ІТ-обладнання, необхідного для бойових підрозділів, – наш внесок у межах ІТ-коаліції. Наша військова підтримка України цього року та наступних двох років становитиме 0,25% ВВП. Крім цього, ми передаємо українському війську різні види озброєння, зокрема безпілотники, артилерію та системи ППО», – наголосив міністр оборони Латвії Андріс Спрудс.

ІТ-коаліція – спеціальна група держав у рамках Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн») під керівництвом Естонії та Люксембургу. Вона зосереджена на наданні підтримки Міноборони України та ЗСУ у сфері ІТ, зв'язку та кібербезпеки. У межах коаліції вже вдалося зібрати фінансових і матеріальних внесків на понад 36 млн євро. На внески в розмірі понад 23 млн євро ще чекають.

Бекграунд. Нагадаємо, 30 квітня уряд Латвії схвалив передачу Україні чергового пакета військової допомоги. Прем’єр-міністерка країни Евіка Сіліня зазначила, що він містить зенітні установки та безпілотні системи спостереження.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло