ЄІБ фінансує в Україні майже 50 бізнес-проектів – це дозволило створити 260 тисяч робочих місць
Серед проектів » відновлення аеропорту «Бориспіль», яке зупинено через ризики для об’єктів інфраструктури під час війни

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) з початком російського вторгнення не припинив, а навпаки посилив фінансову підтримку України. Ця допомога направлена переважно на такі сфери, як цивільна інфраструктура, енергетика, транспорт, відбудова соціальних об’єктів. Про це в інтерв’ю Mind розповів Ерік де Загон, який очолює Представництво ЄІБ в Україні з 2018 року.
«Наш портфель на сьогодні становить 7,3 млрд євро, з яких значну частину, а саме 5,7 млрд євро, було виділено після Революції гідності. Загалом, кошти ЄІБ спрямовані у такі сектори: транспорт – 2,8 млрд євро, енергетика – 1 млрд євро, й муніципальна інфраструктура – це 1,5 млрд євро», – розповів він.
ЄІБ активно підтримує розвиток муніципального транспорту в Україні, інвестувавши понад 850 млн євро у вдосконалення транспортної інфраструктури країни. Основний акцент робиться на модернізацію міського громадського транспорту, включаючи придбання нових тролейбусів, трамваїв, автобусів та вагонів метро для різних міст України, зазначив представник ЄІБ.
«До війни (повномасштабної – ред.) ЄІБ підписав з урядом України кредит у 270 млн євро на модернізацію міжнародного аеропорту «Бориспіль». Однак через поточну ситуацію реалізація проєкту призупинена, з огляду на ризик руйнування інфраструктури», – повідомив Ерік де Загон.
«Загалом, наш портфель нараховує близько 50 проєктів, значна частина з яких спрямована на підтримку малого й середнього бізнесу – це приблизно 2 млрд євро, або 27% від загального портфеля ЄІБ в Україні. Великі приватні підприємства отримали фінансування на суму майже 500 млн євро», – конкретизував він.
За його словами, завдяки фінансуванню ЄІБ продовжується видача кредитів для малих і середніх підприємств, незважаючи на війну.
«Зокрема, на кредитні лінії для українських банків, що кредитують малий та середній бізнес, спрямовано 1,6 млрд євро. І кредитами користуються вже майже 1500 малих та середніх підприємств7, – сказав фінансист.
«Коли ми починаємо діалог з банками в Україні, вони акцентують на тому, що сьогодні надто ризиковано давати кредити малому й середньому бізнесу. Причина на поверхні – триває війна. При цьому, коли ЄІБ говорить з представниками українських підприємств, вони підкреслюють продовження їхньої активності та потребу в фінансуванні. Таким чином, попит на кредити зберігається, незважаючи на складні умови╗, – пояснив представник ЄІБ.
Більше про те, в які напрямки найбільше інвестує в Україні європейський банк – в інтерв’ю Mind «Голова Представництва Європейського інвестиційного банку в Україні: “Загальні потреби України у відбудові становлять $411 млрд».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].