Україна шукає кошти в ЄС для посилення власної збройної промисловості – Камишін

Україна шукає кошти в ЄС для посилення власної збройної промисловості – Камишін

Серед варіантів – залучення 3 млрд євро заморожених російських активів

Україна шукає кошти в ЄС для посилення власної збройної промисловості – Камишін
Фото: Міноборони

Україна прагне залучити додаткові кошти з Європейського Союзу для посилення власної збройової промисловості та задіяння додаткових виробничих потужностей, не пов'язаних із поточними контрактами.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

«Наша мета – знайти більше коштів для закупівель в українських виробників зброї. Ми знайшли кілька ініціатив, які, можливо, будуть реалізовані. З погляду масштабів і вартості ми ефективні й здатні виробляти достатньо, єдине, чого не вистачає, – це фінансування», – зазначив міністр.

Варіанти фінансування з боку ЄС:

  • Розширення фондів Європейського фонду миру: ця ініціатива передбачає відшкодування витрат державам – членам ЄС, які закуповують озброєння в Україні та залишають його на її території. За словами Камишина, це «швидкий, дієвий і вигідний» варіант.
  • Використання прибутку від заморожених російських активів: йдеться про суму до 3 млрд євро, яка може бути спрямована на закупівлю озброєння в Україні. Камишин порівняв українську оборонну промисловість з машиною, яка потребує «стійкого палива», яким у цьому випадку може стати саме такий прибуток.
  • Включення закупівель в українських виробників до Європейської програми оборонної промисловості (EDIP): ця ініціатива не передбачає конкуренції з європейськими виробниками, а навпаки, має на меті доповнити їхні потужності. Камишин наголосив, що спільний потенціал України та ЄС буде «достатнім для стримування будь-якого агресора».

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Данія і Канада готові профінансувати виробництво зброї українською оборонною промисловістю. 

Камишін уточнював, про які незаконтрактовані спроможності йдеться: «Починаючи від бронетехніки – закінчуючи системами безпілотних і літальних, і наземних комплексів».

Він наголосив, що нині Україна може виробляти все це у великому об’ємі. За його словами, це «найшвидший і найправильніший спосіб», як допомогти українським оборонцям.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло