Рада підтримала протидію домашньому насильству за ознакою статі
Відповідний проєкт закону передбачає приведення українського законодавства у відповідність до Стамбульської конвенції

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №10249 щодо удосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. «За» проголосували 250 депутатів.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Законопроєктом з метою приведення національного законодавства у відповідність до Стамбульської конвенції пропонується, зокрема:
- виключити випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі зі сфери застосування медіації (зміни до Закону України «Про медіацію»);
- доповнити перелік підстав за якими може бути пред’явлений позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, а також недопущення застосування заходів щодо примирення у випадку, коли один із подружжя вчинив домашнє насильство;
- внести зміни до переліку суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству за ознакою статі;
- внести зміни до переліку суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;
- розмежувати повноваження між Міністерством соціальної політики України та Національною соціальною сервісною службою України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі;
- замінити назву «державна установа «кол-центр з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей» (далі – кол-центр) на назву «спеціалізована гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, зокрема сексуальному, пов’язаному зі збройним конфліктом, та насильству стосовно дітей».
Нагадаємо: Верховна Рада 20 червня 2022 року ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству (Стамбульську конвенцію).
Довідково.
Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція) – міжнародна угода Ради Європи щодо насильства проти жінок та домашнього насильства, відкрита для підписання 11 травня 2011 у Стамбулі (Туреччина). Метою конвенції є запобігання насильству, захист постраждалих і запобігання безкарності злочинців.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію Стамбульської конвенції. Метою конвенції є захист жінок від усіх форм насильства, а також недопущення, кримінальне переслідування та ліквідація насильства стосовно жінок і домашнього насильства, яке вчинено також стосовно чоловіків і дітей.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].