Будівництво водогону в Нікополі завершене на 90%: фіналізувати об'єкт заважають постійні обстріли
Визначити точну дату завершення робіт неможливо через російські атаки

Будівництво магістрального водогону в Нікопольському районі Дніпропетровської області перебуває на фінальній стадії. Вже готово близько 90% проєкту. Проте постійні ворожі обстріли ускладнюють процес, тому визначити точну дату завершення робіт неможливо.
Про це повідомив заступник голови Дніпропетровської ОВА Юрій Яндульський в ефірі телемарафону.
«Нікопольський район потребує забезпечення централізованою послугою водопостачання. Наразі готовність магістрального водогону вже близько 90%, але постійні ворожі обстріли нам не дозволяють чітко визначити дату закінчення і будівництва магістрального водогону», – зазначив Яндульський.
Він наголосив, що, попри труднощі, роботи не зупиняються.
«Всі роботи ведуться, але, коли саме буде завершено будівництво, наразі сказати складно. Ми робимо все можливе, щоб це сталося якнайшвидше», – додав заступник голови ОВА.
За його словами, новий водогін дозволить значно поліпшити якість життя людей у Нікопольському районі та забезпечити їх безперебійним водопостачанням.
Бекграунд. Нагадаємо, що 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали Каховську ГЕС, внаслідок чого Україні довелося терміново розпочати будівництво нових водогонів до Кривого Рогу, Нікополя, Марганця, Томаківки, Мар'янського та Покрову, які раніше забезпечувалися водою з Каховського водосховища.
На початку березня 2024 року завершилося будівництво 77-кілометрового магістрального водогону на ділянці Запоріжжя – Томаківка – Марганець. Там забір води здійснюватиметься з річки Дніпро в Запоріжжі. Далі його мають продовжити до Покрова, це ще 41 км.
Днями до Кривого Рогу провели новий водогін. Вода для Кривого Рогу надходитиме з річки Інгулець. Довжина водогону становить понад 26 км, а його потужність – 400 000 кубометрів на добу.
Раніше повідомлялося, що Миколаїв отримає понад 5 млн євро на реконструкцію системи водопостачання в Корабельному районі. Завдяки цьому проєкту понад 70 000 мешканців Корабельного району мають отримати доступ до якісної питної води. Очікується, що міський бюджет Миколаєва зекономить майже 93 000 євро на рік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].