Найбільші проблеми з енергетикою в Україні спостерігаються у двох регіонах – YASNO
У Харкові кожну годину десь 250 000 людей перебувають без світла, на Дніпропетровщині діють промислові обмеження

Генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко повідомив, що внаслідок постійних атак росіян на об'єкти критичної інфраструктури, найсерйозніші проблеми в енергетиці спостерігаються на Дніпропетровщині та Харківщині.
Про це він сказав в ефірі Радіо Свобода.
«Перше – це Харків. Ми маємо там мережеві обмеження. Це означає, що не можна подати електроенергію, яка є там на інші частини України, якщо так можна сказати, у саме місто через мережеві обмеження. І там на кожну годину десь 200–250 тисяч людей перебувають без світла. Звісно, локальний оператор мереж намагається зробити це досить збалансовано, але на 100% на кожну годину неможливо заживити кожного зі споживачів», – розповів він.
Складна ситуація склалася і на Дніпропетровщині.
«У цьому промисловому регіоні з березневих обстрілів діють промислові обмеження. Це мережеві обмеження, які стосуються насамперед промисловості», – повідомив Коваленко.
За його словами, попри те що квітень і травень є місяцями з найнижчим енергоспоживанням, вже зараз спостерігається дефіцит у пікові ранкові та вечірні години споживання.
«Це пов'язано з тим, що ми втратили кілька електростанцій, зокрема Запорізьку АЕС. Також через обстріли пошкоджені лінії електропередач, що ускладнює доставку електроенергії до споживачів», – пояснив Коваленко.
Він закликав українців економити електроенергію, щоб зменшити навантаження на мережу.
«Будь ласка, економте електроенергію, коли це можливо. Вимикайте світло в кімнатах, де ви не знаходитеся, не використовуйте енергоємні прилади в пікові години», – зазначив Коваленко.
Бекграунд. Нагадаємо: напередодні Кудрицький повідомив, що після атаки 8 травня імпорт електроенергії з Європи не може перекрити дефіцит, що виник після російських ударів, тому дефіцит генерації електроенергії в Україні досить великий.
Учора з 18:00 до 24:00 для промисловості діяли графіки обмеження потужності. У разі якщо споживання зростатиме, енергетики можуть застосувати аварійні відключення й для побутових споживачів.
Загалом енергетика зазнає масштабних змін в усьому світі. Галузь у провідних державах за допомогою новітніх технологій адаптується до швидкого зростання потужностей відновлюваної генерації у відповідь на попит споживачів і посилення кліматичних політик. Швидкому розвитку сприятимуть технології Smart Grid, які забезпечать гнучкість та адаптивність нової енергосистеми.
Mind дослідив, наскільки реально цим технологіям «прижитися» в українській енергетиці, як швидко це може статися, а також як загалом сучасні тренди вдосконалюють роботу енергосистеми.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].