ЄС має високі очікування на антикорупційну боротьбу в Україні – голова Консультативної Місії ЄС в Україні

ЄС має високі очікування на антикорупційну боротьбу в Україні – голова Консультативної Місії ЄС в Україні

Тим часом стратегічний план реформування органів правопорядку в Україні перебуває на завершальній стадії узгодження

ЄС має високі очікування на антикорупційну боротьбу в Україні – голова Консультативної Місії ЄС в Україні
Фото: Mind.ua

ЄС має високі очікування на антикорупційну боротьбу в Україні.

Про це в інтерв'ю Mind повідомив голова Консультативної Місії ЄС в Україні (EUAM Ukraine) Рольф Хей Перейра Холмбо.

Він наголосив, що ЄС разом з іншими міжнародними партнерами наполягає на посиленні ролі спецустанов, що займаються в Україні боротьбою з корупцією. Йдеться про Національне антикорупційне бюро, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, Національне агентство з питань запобігань корупції тощо.

Тим часом стратегічний план реформування органів правопорядку в Україні перебуває на завершальній стадії узгодження. Холмбо очікує, що його затвердять найближчим часом.

«План доволі амбітний. У ньому зазначені конкретні цілі з індикаторами ефективності, вони мають певні строки виконання й прописані для різних установ. Однак це завжди складний і всеосяжний процес, оскільки потребує докорінних змін у загальному підході до управління державою», – пояснив голова EUAM Ukraine.

Він також додав, що для європейських інвесторів важливо, аби корупція в судовій системі й системі цивільної безпеки України була подолана.

«Щоб вони розуміли, що у спірній ситуації можуть звернутися до суду й отримати справедливе рішення. Незалежність та прозорість судової системи є основними елементами і для побудови довіри населення до судів», – підкреслив Холмбо.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що переговори про вступ України до ЄС можуть розпочатися у червні – голова Консультативної Місії ЄС в Україні. Коли погодять дату початку переговорів, блок почне оцінювати, наскільки Україна наблизилась до стандартів ЄС.

Наразі відповідність українського законодавства законодавству ЄС технічно дорівнює 0%, оскільки таке оцінювання ще ніхто не завершив. ЄС почне оцінювання, коли погодить дату початку переговорів України про вступ до ЄС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло