Пентагон не надав Україні дозвіл використовувати зброю США на території росії навіть попри наступ на Харків
Речниця відповіла, що військове відомство відкрито називало це умовою постачання американської зброї

Наступ росії на Харків не вплинув на позицію Міноборони США щодо застосування Україною американської зброї, яка надається ЗСУ у рамках військової допомоги. Використовувати її для ударів по території росії, як і раніше, не можна.
Джерело. Про це заявила прессекретарка Пентагону Сабріна Сінгх під час брифінгу.
“Про такий дозвіл просять українці. Їм дуже важко реагувати на російські атаки, які йдуть буквально з-за кордону, коли росіяни знають, що там вони в принципі в безпеці”, – йдеться в питанні журналіста.
«Ми вважаємо, що обладнання та ті можливості, які ми надаємо Україні, мають бути використані для повернення української суверенної території», – сказала Сінгх.
На уточнювальне запитання, чи є це обов'язковою вимогою, чи Київ може вважати роз'яснення Пентагону проханням, Сінгх відповіла, що військове відомство відкрито називало це умовою постачання американської зброї.
«У кожній контактній групі з питань оборони України обговорюється, що зброя, яка надається, знову ж таки, призначена для застосування на полі бою», – зазначила речниця.
За словами Сінгх, міністр оборони США Ллойд Остін у своїх бесідах з українським колегою Рустемом Умеровим завжди обговорює, як найкраще використати ці кошти. «І ми вважаємо, що це потрібно робити у межах української території», – додала вона.
15 травня держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Вашингтон, як і раніше, не заохочує удари України за межами її території, однак при цьому він наголосив, що ЗСУ мають «самі вирішувати, як вести» війну.
Київ звернувся до США за схваленням ударів по росії на тлі її наступу в Харківській області, через який Україна втратила понад 10 сіл та була змушена перекинути резерви з інших напрямків. На думку представників ЗСУ, такий дозвіл дозволить знищити військові склади та прорвати російську ППО вздовж кордону, що сповільнить просування армії рф на цьому напрямі.
Бекграунд. Не всі західні країни дотримуються позиції США. Так, на початку травня глава МЗС Великої Британії Девід Кемерон під час візиту до Києва заявив, що Україна має право використовувати надану Лондоном зброю для завдання ударів по цілях на території росії в рамках самооборони.
Після цього МЗС рф пригрозило атаками у відповідь по військових об'єктах Британії.
На початку травня міністр закордонних справ Латвії Байба Браже заявила, що Україна отримала дозвіл на використання західної зброї для ударів по росії ще від кількох партнерів, проте не уточнила, про які країни йдеться.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].