Глава МЗС Латвії: деякі країни вже надають дозвіл стріляти своєю зброєю по території росії

Глава МЗС Латвії: деякі країни вже надають дозвіл стріляти своєю зброєю по території росії

Браже наголосила, що Україна має право завдати удару у відповідь по об'єктах в рф, з яких її атакують

This text is also available in English
Глава МЗС Латвії: деякі країни вже надають дозвіл стріляти своєю зброєю по території росії
скріншот

Україна отримала західну зброю від деяких партнерів з дозволом завдавати нею ударів по російській території.

Джерело. Про це заявила в інтерв'ю «Європейській правді» Байба Браже, яка нещодавно очолила міністерство закордонних справ Латвії.

Зараз західні партнери постачають Києву зброю, на застосування якої накладаються обмеження: союзники не хочуть загострення конфронтації з росією у випадку застосування своєї зброї по цілях в глибині російської території.

Проте, за словами Браже, цей підхід змінюється.

«Є країни, які вже надали Україні зброю без таких обмежень», – сказала глава МЗС Латвії, щоправда, відмовившись безпосередньо назвати ці країни.

За словами Браже, про зняття таких обмежень не йдеться відкрито.

«Звичайно, не все говориться публічно, і краще не говорити про це вголос до певного часу. Головне – вплив на полі бою. Тому що є вибір: або говорити щось голосно, або просто робити те, що потрібно робити», – сказала вона.

Браже вважає, що Україна має право завдати удару у відповідь по об'єктах, з яких її атакують, навіть якщо ці об'єкти знаходяться на території росії. За її словами, таке застосування зброї дозволено міжнародним правом.

Раніше Україна неодноразово зверталася до союзників з проханням надати їй далекобійну зброю.

Минулого року у травні Велика Британія передала Києву крилаті ракети Storm Shadow. Тодішній міністр оборони Британії Бен Воллес назвав цей крок вивіреною та пропорційною відповіддю на ескалацію, яку здійснює росія. Дальність цих ракет дозволяє завдати удару вглиб території окупованих регіонів України й Криму.

У жовтні ЗСУ почали застосовувати далекобійні ракети ATACMS. Ці ракети, залежно від типу, мають дальність до 165 км чи 300 км, і адміністрація США тривалий час відмовлялася постачати їх Києву через побоювання, що ними завдаватимуться удари вглиб російської території.

А наприкінці квітня Держдепартамент підтвердив, що Сполучені Штати останніми тижнями таємно поставили Україні ракети ATACMS 300-кілометрового радіусу дії, і Україна вже застосувала їх у Криму.

Напередодні уряд Латвії схвалив передачу Україні чергового пакета військової допомоги – він містить зенітні установки та безпілотні системи спостереження.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло