АРМА та Мін'юст знатимуть банківську таємницю
Рада готує дозвіл

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №9235, згідно з яким банки будуть зобов’язані розкривати банківську таємницю у разі запиту АРМА чи Мін'юсту України.
Про це повідомляє пресслужба агентства.
Як зазначається, закон «Про банки і банківську діяльність» наразі не передбачає можливості розкривати інформацію про активи підсанкційної особи, адже така інформація належить до банківської таємниці, а відповідні зміни внесені не були, що унеможливлює виявлення та розшук активів підсанкційних осіб.
Положення законопроєкту №9235 врегульовують це питання. Зокрема, у ст. 62 закону пропонується дозволити на запит АРМА розкривати таку таємницю.
«З метою вжиття заходів щодо виявлення і розшуку активів фізичних та юридичних осіб, до яких застосовано санкції, а також активів, щодо яких така особа може прямо чи опосередковано (через інших фіз- або юросіб) вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними», – зауважили в АРМА.
Законопроєкт, зокрема, направлений на врегулювання питання стосовно розкриття банківської таємниці для спеціально уповноважених державних органів щодо:
1) забезпечення виконання рішення суду про заборону політичної партії в частині переходу у власність держави майна, коштів та інших активів забороненої судом політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень;
2) виявлення і розшуку активів фізичних та юридичних осіб, до яких застосовано санкції, а також активів, щодо яких така особа може прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб) вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними;
3) визначення розміру відшкодування шкоди, завданої внаслідок міжнародного збройного конфлікту на території України, необхідного для здійснення процесуальних дій, надання доказів та обґрунтувань під час розгляду в закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України.
Передбачається, що запит АРМА може стосуватися банківських рахунків / електронних гаманців клієнтів, операцій, проведених на користь чи за дорученням клієнта, у тому числі операцій без відкриття рахунків, зокрема:
- відомості на конкретно визначену дату або за конкретний проміжок часу та стосовно конкретної юридичної або фізичної особи, ФОП про наявність рахунків / електронних гаманців, зокрема рахунків у цінних паперах, рахунків умовного зберігання (ескроу), рахунків, відкритих клієнтом банку на ім’я третіх осіб, рахунків, відкритих третіми особами на ім’я клієнта банку, рахунків у банківських металах,
- номери рахунків, електронних гаманців, залишок коштів, електронних грошей, банківських металів, цінних паперів на рахунках, електронних гаманцях,
- операції списання з рахунків, електронних гаманців або зарахування на рахунки, електронні гаманці, призначення платежу,
- ідентифікаційні дані контрагента, реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- для юридичних осіб – нерезидентів – повне найменування, країна реєстрації, номер рахунка / електронного гаманця контрагента, код банку контрагента, наявність коштів на рахунках умовного зберігання (ескроу), призначених для перерахування клієнту банку, наявність договорів про зберігання цінностей або надання клієнту в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, перелік рухомого майна, що перебуває на збереженні та/або в заставі банку як заклад, інформацію щодо осіб, які мають право розпоряджатися рахунками клієнтів (ПІБ, РНОКПП, документи, що підтверджують повноваження представника).
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №10143 щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації. «За» проголосували 269 депутатів. Законопроєктом пропонується імплементувати в українське законодавство директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023, які передбачають запровадження процедури превентивної реструктуризації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].