Кабмін дозволив канабіс у науці, освіті та медицині

Кабмін дозволив канабіс у науці, освіті та медицині

З другої половини серпня

Кабмін дозволив канабіс у науці, освіті та медицині
Фото: ілюстративне

Кабмін заніс канабіс до списку рослин, обіг яких допускається для використання у навчальних цілях, в освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництва наркотичних засобів і лікарських засобів для подальшого застосування в медичній практиці.

Про це повідомив представник Кабміну у ВР Тарас Мельничук.

Зокрема, уряд вніс зміни до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів щодо держрегулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) для використання у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництва наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів із метою розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування.

Передбачено, що ці зміни набудуть чинності з 16.08.2024.

Уряд також встановив, що з 16.02.2027 гранично допустимий вміст концентрації тетрагідроканнабінолу у висушеній соломі конопель для промислових цілей не повинен перевищувати 0,3 відсотка.

Нагадаємо: Верховна Рада України прийняла в цілому проєкт закону щодо легалізації медичного канабісу. Зазначається, що його дозволять використовувати в медичних, промислових цілях, науковій і науково-технічній діяльності.

Згідно із законом, дозволяється вирощування та вживання виключно лікарської марихуани, оборот жорстко регулюватиметься. Виробниками зможуть бути лише юрособи, які отримали спеціальну ліцензію та сертифікат. За процесом буде встановлено цілодобове спостереження.

Виробник має маркувати унікальним електронним ідентифікатором кожну рослину, кожну партію та кожну одиницю фасованої продукції.

Усі дані про виробництво та продаж юрособи повинні будуть вносити до електронної інформаційної системи обліку.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Зеленський підписав закон про легалізацію в країні медичної марихуани. Закон вводиться в дію через шість місяців після його опублікування. Тому запрацює тільки з середини липня 2024 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло