Міністри фінансів G7 обіцяють рішуче реагувати на порушення стелі цін на нафту з росії
Комюніке за підсумками зустрічі підтримує ідею використання прибутків із заморожених російських активів для України

Країни G7 продовжать домагатися дотримання у світі встановленої ними стелі цін на російську нафту, йдеться в опублікованому в суботу комюніке за підсумками зустрічі міністрів фінансів країн «Великої сімки» в Італії.
«Ми будемо посилено добиватися дотримання стелі цін на нафту, не порушуючи водночас стабільності глобального ринку», – зазначається в документі.
Міністри наголосили, що їхні країни «рішуче реагуватимуть на порушення стелі цін, зокрема, запроваджуючи санкції проти тих, хто обходить цей режим».
Крім того, міністри заявили, що їхні країни готові й надалі запроваджувати санкції проти росії, «зокрема – щоб знижувати доходи рф від продажу енергоносіїв, і щоб знижувати її можливості видобувати енергоресурси в майбутньому».
Загалом комюніке за підсумками зустрічі міністр фінансів G7 підтримує ідею використання прибутків із заморожених російських активів на користь України.
Нардеп Ярослав Железняк наводить головні тези із погодженого міністрами документу.
Підтримка України:
• Країни G7 підтвердили свою непохитну підтримку України, заявивши, що допомагатимуть їй стільки, скільки потрібно.
• Вітання ухвалення США “Акту про додаткові асигнування для безпеки України”, який включає $61 млрд на економічну та військову підтримку.
• ЄС надав 6 млрд євро проміжного фінансування в рамках Європейського фонду підтримки України на суму 50 млрд євро.
• Велика Британія зобов’язалася надавати по 3 млрд фунтів стерлінгів щорічно до 2030 року.
• Японія ухвалила додаткову бюджетну підтримку на суму $2 млрд на 2024 рік.
• Канада оголосила про надання 4,2 млрд канадських доларів військової, розвиваючої та фінансової допомоги.
Санкції проти росії:
• G7 залишаються прихильними до посилення фінансових та економічних санкцій, спрямованих на зниження джерел доходів росії та її здатності вести війну проти України.
• Підтримка рішення ЄС використовувати надзвичайні прибутки, отримані від заморожених російських суверенних активів, на користь України.
• Вивчення потенційних шляхів використання надзвичайних прибутків від заморожених російських активів для надання додаткової фінансової підтримки Україні до зустрічі G7 у Апулії у червні.
Фінансова стійкість та реформи:
• Вітається позитивне завершення перших трьох переглядів розширеної програми МВФ для України.
• Очікується успішне завершення четвертого перегляду програми в червні.
• Підтримка зусиль України щодо досягнення своєчасної угоди про обробку боргу з приватними кредиторами у відповідності до програми МВФ.
Очікуються конференції з відновлення України, які відбудуться в Берліні в 2024 році та в Римі в 2025 році.
Бекграунд. Між тим повідомлялося, що Угорщина заблокувала передання Україні військової допомоги із прибутку від заблокованих російських активів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].