Литва заявила, що Угорщина блокує 41% всіх рішень стосовно України
Міністри європейських МЗС закликають протидіяти цьому, інакше «ми просто застрягнемо та будемо неефективними», наголосив Ландсбергіс

Згідно з підрахунками МЗС Литви, понад 40 відсотків рішень Європейського Союзу щодо України блокувала чи продовжує блокувати Угорщина.
Про це повідомив литовський міністр закордонних справ Габріелюс Ландсбергіс 27 травня, перед початком Ради ЄС із закордонних справ, передає Deutsche Welle.
«Щодо нинішньої позиції Угорщини необхідна прозорість, – сказав він, зазначивши, що неправильно розглядати численні вето Будапешта як окремі епізоди. – Ми вивчили це питання, і, зважаючи на все, близько 41 відсотка рішень Євросоюзу щодо України було заблоковано Угорщиною».
Він навів кілька прикладів: восьмий транш військової допомоги Україні з Європейського фонду миру (ЄФМ), нові багатомільярдні надходження для Києва з цього фонду, переговори про вступ України до ЄС, які перебувають у заручниках в Угорщини.
«І я можу продовжувати і продовжувати: спільна заява щодо Грузії, допомога з ЄФМ Вірменії – майже всі наші необхідні рішення блокуються однією країною», – наголосив Ландсбергіс.
«Я думаю, що це зайшло вже дуже, дуже далеко: якщо поглянути на це системно, то це дуже довгий послужний список, це вже історія перешкоджання спроможності Європи діяти, і про це треба говорити. Ми маємо знайти спосіб як спільнота, щоб оминути це тому, що якщо цьому не протидіяти, ми просто застрягнемо, будемо неефективними і не зможемо просуватися навіть у тих місцях, які мають для нас життєво важливе значення», – сказав міністр журналістам.
«Щоразу, коли ми сюди приїжджаємо, нам доводиться переконувати Угорщину не блокувати дуже важливі ініціативи», – сказав і глава МЗС Естонії Маргус Цахна.
Він наголосив, що і цього разу необхідно буде переконати угорську сторону зняти блокаду надання військової допомоги Україні.
Йдеться також про використання прибутку від заморожених російських активів для надання допомоги ЗСУ – цей захід у принципі вже був узгоджений на рівні лідерів країн Євросоюзу.
Рішуче висловилася і міністерка закордонних справ Бельгії Хаджа Лахбіб, яка головує в Раді ЄС: «Ми не можемо просто миритися з тим, що одна країна, яка кілька місяців тому на засіданні Європейської ради також підписалася під цією сумою, тепер блокує цю найважливішу допомогу для України».
Бекграунд. Як повідомлялося, Угорщина заблокувала передання Україні військової допомоги із прибутку від заблокованих російських активів. Проте Будапешт обіцяє не накладати на рішення вето і «обмежиться зволіканням» під час голосувань.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].