В «Укренерго» назвали місяць, коли Україна зіткнеться з піковим дефіцитом електроенергії
Саме в липні відчувається брак води, йдуть ремонти, а відновити пошкоджене обладнання ТЕЦ доти ще не встигнуть

Цього літа Україна може зіткнутися з піком дефіциту електроенергії – він припаде на липень.
Про це повідомив начальник Департаменту балансової надійності оператора системи передачу «Укренерго» Роман Грабчак.
За його словами, дефіцит буде зумовлений низкою факторів. Серед них – те, що з підвищенням температури зростає і потреба в електроенергії, адже люди більше використовують кондиціонери та інші електроприлади.
Крім того, влітку рівень води у водосховищах падає, тому робота гідроелектростанцій стає менш ефективною.
Також в цей час на атомних електростанціях традиційно проводять планові ремонти, які призводить до зупинки деяких блоків.
Частина теплових електроцентралей України була пошкоджена внаслідок російських обстрілів – це також обмежує їхню потужність.
«Найважчим місяцем поки що вважається липень. Саме тоді відчувається брак води, йдуть ремонти, а відновити пошкоджене обладнання ТЕЦ до того часу ще не встигають», – зазначив Грабчак.
«Укренерго» сподівається, що збільшення граничних цін на електроенергію (прайск-кепів) стимулюватиме імпорт електроенергії з Європи.
Крім того, розглядається можливість проведення аудиту ТЕЦ, щоб визначити, чи можна залучати їх до роботи в літній період.
Бекграунд. Раніше українські енергетики заявляли, що Україна може зіткнутися з відчутним дефіцитом електроенергії наступної зими, навіть якщо погода буде теплою, через масовані удари росії по енергетичній інфраструктурі країни. Наразі втрати української енергосистеми сягають близько 8 ГВт електроенергії – це майже половина потреб країни в пікові періоди.
Витрати на ремонт і відновлення пошкоджених об'єктів енергетики сягають сотень мільйонів доларів. ДТЕК оцінює свої потреби у $350 млн на заміну знищеного обладнання.
Енергетичний експерт Андрій Закревський зазначає, що повний блекаут в Україні неможливий, адже залишається атомна генерація. Проте її потужності недостатньо для покриття пікових потреб.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].