Швеція передала Україні літаки радіолокаційної розвідки

Швеція передала Україні літаки радіолокаційної розвідки

Країна надала найбільший пакет військової допомоги більш ніж на $1,2 млрд

Швеція передала Україні літаки радіолокаційної розвідки
Фото: з відкритих джерел

Уряд Швеції оголосив про найбільший пакет військової допомоги Україні від початку повномасштабного вторгнення рф. Його вартість становить приблизно $1,26 млрд. Зокрема, пакет містить літаки радіолокаційної розвідки й управління ASC 890.

Про це йдеться у повідомленні Міноборони Швеції.

«Потреби України все ще великі, і росія наразі тисне на Україну на кількох фронтах. росія посилює свої повітряні удари як по військових, так і по цивільних об'єктах. Тому уряд надає Україні черговий рекордний пакет військової допомоги», – написав шведський уряд.

Окрім цього, пакет допомоги містить:

  • весь запас країни бронетранспортерів Pansarbandvagn 302 (БТР 302) для нових бригад ЗСУ;
  • робота-винищувача Rb 99 (AMRAAM), який може використовуватися як на літаках, так і в наземних системах ППО;
  • артилерійські боєприпаси 155 мм;
  • надлишкові танки, що має Швеція;
  • ресурси для технічного обслуговування раніше переданого обладнання.

Країна заявила, що придбає авіакомплекс Global Eye та інші роботи-винищувачі, щоб не послабити власну обороноздатність після надання допомоги.

Довідково: 

Літак ASC 890 – передовий літак дальнього радіолокаційного виявлення. Радар Erieye забезпечує круговий огляд і може виявляти повітряні та наземні цілі на великих відстанях.

Згідно з відкритими даними, крейсерська швидкість становить 620 км/год, дальність польоту – 2700 км, а діапазон виявлення – 450 км.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Швеція призупиняє плани щодо передачі Україні літаків Gripen, оскільки інші країни, які входять до коаліції протиповітряної оборони, просили її почекати з постачаннями систем. Це пов'язано з тим, що зараз основна увага приділяється впровадженню системи F-16.

Вчора уряд Швеції виділив також понад 56 млн євро на допомогу енергосистемі України. Пріоритет надали Харкову через гостру потребу в технічному обладнанні та ресурсах для виробництва енергії. Утім підтримку зможуть мати й інші міста, такі, як Одеса, Київ та Миколаїв.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло