Деякі союзники обмежують використання Україною F-16 для ударів по росії – ISW

Деякі союзники обмежують використання Україною F-16 для ударів по росії – ISW

Це ускладнює планування та проведення авіаційних операції бо доведеться відстежувати, які саме літаки українські сили можуть використовувати для ураження тих чи інших цілей

Деякі союзники обмежують використання Україною F-16 для ударів по росії – ISW

Окремі західні уряди пропонують різну політику щодо майбутнього використання Україною наданих винищувачів F-16. Це ускладнює планування та проведення військових операцій з їхнім використанням.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 1 червня.

Так, 28 травня прем'єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо зазначив, що ЗСУ зможуть використовувати бельгійські F-16 лише на території України – як підконтрольній, так і у тимчасово окупованих районах. Натомість з його слів не зрозуміло, чи дозволить Брюссель використовувати бельгійські літаки для нанесення ударів по рф з українського повітряного простору.

Натомість Міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен 31 травня заявила, що її країна не висувала жодних обмежень на використання Україною голландських винищувачів F-16. За її словами, Повітряні сили ЗСУ можуть використовувати ці винищувачі «над або на території Росії», якщо Україна дотримується міжнародного гуманітарного права та статті 51 Статуту ООН, яка регламентує право держави на самооборону. 

На думку аналітиків Інституту, така непослідовнісь партнерів щодо F-16 змусять Україну відстежувати, які літаки можуть використовувати українські сили, а які не можуть використовуватися для завдання певних ударів, що ускладнює здатність планувати й проводити авіаційні операції з використанням цих винищувачів.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Україна отримала від США дозвіл на використання артилерії та реактивних систем залпового вогню для ураження цілей на території росії. Це може бути GMLRS, дальність дії яких становить близько 70 км. Однак ЗСУ, як і раніше, не зможуть застосовувати для таких ударів балістичні ракети ATACMS, які запускаються з установок HIMARS і мають дальність до 300 км.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло