Угода щодо російсько-китайського газопроводу застопорилася через цінові вимоги Пекіна
Зазначається, що Китай не хоче купувати у росії газ за високими цінами

російський президент Путін не зміг досягти домовленості з головою КНР Сі Цзіньпіном щодо будівництва газопроводу «Сила Сибіру-2» через розбіжності у ціновій політиці та обсягах газу, який Пекін має намір закуповувати у Москви.
Про це повідомляє Financial Times з посиланням на три джерела.
За їхніми даними, Китай хоче купувати газ у росії за внутрішніми російськими цінами, які «значно субсидуються». Крім того, він готовий купувати лише невелику частину від запланованої щорічної потужності газопроводу в 50 млрд кубометрів газу.
Затвердження будівництва газопроводу могло б значно покращити становище «Газпрому», який через різке падіння експорту до Європи завершив 2023 рік з рекордним збитком у 6,9 млрд доларів за останні 25 років. Проте, через невдалі переговори, газопровід був виключений з базового прогнозу для «Газпрому» у ще неопублікованому звіті одного з великих російських банків, з яким ознайомилася Financial Times. Це призвело до зниження очікуваного прибутку компанії на майже 15% у 2029 році, коли газопровід мав бути введений в експлуатацію.
Офіційно росія заявила, що досягне угоди щодо «Сили Сибіру-2» «найближчим часом». Однак, за словами джерел, саме через глухий кут у переговорах голова «Газпрому» Олексій Міллер не супроводжував Путіна під час його візиту до Китаю у травні цього року.
За даними Financial Times, угода щодо газопроводу була одним із трьох основних прохань, з якими Путін звернувся до Сі Цзіньпіна під час їхньої зустрічі. Іншими були посилення активності китайських банків у рф та ігнорування Глобального саміту миру у Швейцарії.
Крім того, Китай вже платить росії за газ менше, ніж іншим своїм постачальникам, в середньому 4,4 долара за мільйон британських теплових одиниць (БТЕ) порівняно з 10 доларами М'янмі та 5 доларами Узбекистану.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що європейські країни зможуть повністю відмовитися від російських енергоносіїв до 2030 року, згідно з прогнозами Міжнародного валютного фонду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].