Австралія наказує пов'язаним із Китаєм фондам продати частки рідкісноземельних активах в «національних інтересах»
Австралія, США та деякі інші західні країни намагаються обмежити інвестиції в метали і мінерали, що мають вирішальне значення для енергетичного переходу Китаю, який має майже монополію на видобуток і переробку рідкісноземельних елементів

Австралія наказала пов'язаному з Китаєм фонду Yuxiao Fund та його асоційованим компаніям продати свої частки в компанії Northern Minerals Ltd., що видобуває рідкісноземельні корисні копалини, в рамках зусиль союзників США, спрямованих на протидію домінуванню азійської країни на ринку критично важливих корисних копалин.
Про це пише Bloomberg.
Міністр фінансів США Джим Чалмерс пояснив своє рішення, оголошене в понеділок, захистом національних інтересів. Разом з Yuxiao Fund, його асоційовані компанії Indian Ocean International Shipping and Service Ltd., Black Stone Resources Ltd., а також громадяни Китаю Сі Ван і Сімей Лю були зобов'язані продати свої акції в компанії, що котирується на Сіднейській фондовій біржі.
Австралія, США та деякі інші західні країни намагаються обмежити інвестиції в метали і мінерали, що мають вирішальне значення для енергетичного переходу Китаю, який має майже монополію на видобуток і переробку рідкісноземельних елементів, що використовуються в магнітах. Фонд Yuxiao раніше намагався збільшити свою частку в Northern Minerals до 19,99%, що було заблоковано відповідно до законів про іноземні інвестиції минулого року.
За даними Bloomberg, сінгапурський фонд Yuxaio Fund та його асоційовані компанії володіють щонайменше 7,55% акцій Northern Minerals. Незрозуміло, яку частку має Indian Ocean International Shipping and Service, але уряд заявив, що вона є головним акціонером.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що влада Японії затвердила новий проєкт щодо видобутку рідкісноземельних елементів. До 60% таких ресурсів Японія імпортує з Китаю, що загрожує національній безпеці країни, оскільки ці ресурси використовуються в передовій електроніці та електромобілях. Для зниження цієї залежності Японія запускає проєкт із видобутку рідкісноземельних елементів з дна океану.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].