Дочірня компанія TSMC Vanguard разом з NXP побудують завод в Сінгапурі вартістю $7,8 млрд
Новий завод виготовлятиме 300-міліметрові кремнієві пластини для мікросхем розміром від 130 до 40 нанометрів, які використовуються в промисловому, автомобільному, споживчому та мобільному секторах

Голландська напівпровідникова компанія NXP об'єдналася з підтриманою TSMC компанією Vanguard International Semiconductor (VIS) для будівництва заводу з виробництва мікросхем у Сінгапурі вартістю 7,8 млрд доларів (7,2 млрд євро).
Про це пише Nikkei Asia.
Новий завод виготовлятиме 300-міліметрові кремнієві пластини для мікросхем розміром від 130 до 40 нанометрів, які використовуються в промисловому, автомобільному, споживчому та мобільному секторах.
Ці мікросхеми менш досконалі, ніж ті, які TSMC сама виробляє на Тайвані. Але можливість виробництва 300-мільйонних пластин є першою для VIS, яка наразі виготовляє 200-міліметрові пластини на своєму існуючому заводі в Сінгапурі. Більший розмір 300-мільйонних пластин дозволить виробляти більшу кількість чіпів.
Будівництво заводу розпочнеться у другій половині 2024 року, а початкове виробництво заплановане на 2027 рік. Обидві компанії очікують, що в 2029 році обсяг виробництва досягне 55 000 пластин на місяць.
В рамках спільного підприємства VIS інвестує 2,4 млрд доларів (2,2 млрд євро) за 60% акцій. NXP матиме 40% акцій, вклавши в проект 1,6 млрд доларів (1,5 млрд євро). Решта фінансування надійде від (не вказаних) третіх сторін.
«NXP продовжує вживати активних заходів для забезпечення виробничої бази, яка забезпечує конкурентоспроможну вартість, контроль поставок і географічну стійкість для підтримки наших довгострокових цілей зростання», – сказав Курт Сіверс, президент і генеральний директор NXP, у своїй заяві.
Географічна стійкість є ключовим фактором для забезпечення диверсифікованих ланцюгів поставок, особливо в умовах дедалі більш нестабільного геополітичного ландшафту.
Напруженість у відносинах США з Китаєм, а також побоювання щодо потенційного вторгнення Китаю на Тайвань, викликали занепокоєння щодо концентрації світового виробництва мікросхем лише в декількох країнах.
Тайвань є однією з них, виробляючи приблизно 90% найсучасніших мікросхем у світі. Зі свого боку, Китай домінує на ринку напівпровідників нижчого класу.
На цьому тлі країни Південно-Східної Азії стали привабливою альтернативою для інвестицій як для американських, так і для європейських виробників мікросхем. Німецька Infineon, американська Micron Technology та NXP, завдяки попередньому партнерству з TSMC, вже встановили свою присутність у Сінгапурі.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що США планують надати компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. гранти на суму $6,6 млрд і кредити на $5 млрд, щоб допомогти провідному світовому виробнику мікросхем побудувати заводи в Аризоні, розширюючи зусилля президента Джо Байдена, спрямовані на збільшення внутрішнього виробництва критично важливих технологій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].