Дочірня компанія TSMC Vanguard разом з NXP побудують завод в Сінгапурі вартістю $7,8 млрд

Дочірня компанія TSMC Vanguard разом з NXP побудують завод в Сінгапурі вартістю $7,8 млрд

Новий завод виготовлятиме 300-міліметрові кремнієві пластини для мікросхем розміром від 130 до 40 нанометрів, які використовуються в промисловому, автомобільному, споживчому та мобільному секторах

Дочірня компанія TSMC Vanguard разом з NXP побудують завод в Сінгапурі вартістю $7,8 млрд

Голландська напівпровідникова компанія NXP об'єдналася з підтриманою TSMC компанією Vanguard International Semiconductor (VIS) для будівництва заводу з виробництва мікросхем у Сінгапурі вартістю 7,8 млрд доларів (7,2 млрд євро).

Про це пише Nikkei Asia.

Новий завод виготовлятиме 300-міліметрові кремнієві пластини для мікросхем розміром від 130 до 40 нанометрів, які використовуються в промисловому, автомобільному, споживчому та мобільному секторах.

Ці мікросхеми менш досконалі, ніж ті, які TSMC сама виробляє на Тайвані. Але можливість виробництва 300-мільйонних пластин є першою для VIS, яка наразі виготовляє 200-міліметрові пластини на своєму існуючому заводі в Сінгапурі. Більший розмір 300-мільйонних пластин дозволить виробляти більшу кількість чіпів.

Будівництво заводу розпочнеться у другій половині 2024 року, а початкове виробництво заплановане на 2027 рік. Обидві компанії очікують, що в 2029 році обсяг виробництва досягне 55 000 пластин на місяць.

В рамках спільного підприємства VIS інвестує 2,4 млрд доларів (2,2 млрд євро) за 60% акцій. NXP матиме 40% акцій, вклавши в проект 1,6 млрд доларів (1,5 млрд євро). Решта фінансування надійде від (не вказаних) третіх сторін.

«NXP продовжує вживати активних заходів для забезпечення виробничої бази, яка забезпечує конкурентоспроможну вартість, контроль поставок і географічну стійкість для підтримки наших довгострокових цілей зростання», – сказав Курт Сіверс, президент і генеральний директор NXP, у своїй заяві.

Географічна стійкість є ключовим фактором для забезпечення диверсифікованих ланцюгів поставок, особливо в умовах дедалі більш нестабільного геополітичного ландшафту.

Напруженість у відносинах США з Китаєм, а також побоювання щодо потенційного вторгнення Китаю на Тайвань, викликали занепокоєння щодо концентрації світового виробництва мікросхем лише в декількох країнах.

Тайвань є однією з них, виробляючи приблизно 90% найсучасніших мікросхем у світі. Зі свого боку, Китай домінує на ринку напівпровідників нижчого класу.

На цьому тлі країни Південно-Східної Азії стали привабливою альтернативою для інвестицій як для американських, так і для європейських виробників мікросхем. Німецька Infineon, американська Micron Technology та NXP, завдяки попередньому партнерству з TSMC, вже встановили свою присутність у Сінгапурі.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що США планують надати компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. гранти на суму $6,6 млрд і кредити на $5 млрд, щоб допомогти провідному світовому виробнику мікросхем побудувати заводи в Аризоні, розширюючи зусилля президента Джо Байдена, спрямовані на збільшення внутрішнього виробництва критично важливих технологій.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло