«Одеська кіностудія» перетворилася на збиткове підприємство: причини
Як повідомляють аудитори, вона ризикує припинити своє існування

Відома у всьому світі «Одеська кіностудія» через неефективні управлінські рішення керівництва та бездіяльність акціонерів стала збитковою і ризикує припинити своє існування. Про це свідчать за результати аудиту фінансової діяльності компанії.
Про це повідомляє пресслужба ДАСУ.
Зазначається, що за останні п’ять років через неефективні управлінські дії та рішення кіностудія недоотримала доходів або втратила таку можливість, а також здійснила зайві витрати на загальну суму понад 400 млн грн.
Зокрема досі не проведена державна реєстрація речових прав на нерухоме майно – земельні ділянки ПрАТ «Одеська кіностудія», що розташовані в елітній зоні Одеси на узбережжі Чорного моря загальною площею 6,62 га. За прогнозами аудиторів, таке зволікання може привести до безповоротної втрати кіностудією цих земель, первісна вартість яких складає понад 61 млн грн.
Крім того, уточнюється, що не проведення переоцінки вартості майна, що належить кіностудії, призвело до заниження вартості її активів на майже 200 млн гривень.
За даними ДАСУ, значні проблеми кіностудії пов’язані з доходами від авторських прав на свою продукцію.
«Наприклад, під час аудиту встановлено, що Державне агентство України з питань кіно передало приватній структурі ТОВ «Фірма Будущеє» виключні майнові авторські права на використання національної культурної спадщини та загальнодержавної власності України – Фільмофонду, створеного ДП «Одеська кіностудія художніх фільмів» у період з 1955 по 1991 роки», – йдеться в повідомленні.
Всього нараховується 269 картин, серед яких загальновідомі фільми: «Д’Артаньян і три мушкетери», «Пригоди Електроніка», «Місце зустрічі змінити не можна», «Діти капітана Гранта» тощо. Внаслідок чого «Одеська кіностудія» не отримала додаткових надходжень на суму майже 13 млн грн.
Наголошується, що окремою проблемою залишається отримання доходів від роялті, які є значно меншими, ніж собівартість створених протягом п’яти останніх років компанією фільмів. Така ситуація може завдати збитків на суму понад 40 млн гривень.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що найбільший виробник спирту державний монополіст ДП «Укрспирт» із квітня 2023 року повністю припинив виробничу діяльність і має багатомільйонну прострочену заборгованість перед державним бюджетом та іншими кредиторами. Зазначається, що 2020 року розпочалася демонополізація і реформування спиртової галузі. За прогнозами, до державного бюджету мало б надійти приблизно 5 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].