ОПЕК зберегла оцінку зростання світового попиту на нафту на 2024 рік у 2,25 млн барелів на добу
Водночас у I кварталі 2024 року попит скориговано на 50 тис. б/д через нижчий попит у країнах ОЕСР Європи, Азії та Латинської Америки

ОПЕК залишає оцінку зростання світового попиту на нафту на 2024 рік на рівні 2,25 млн барелів на добу, досягаючи 104,46 млн барелів на добу, та на 1,85 млн барелів на добу у 2025 році, досягаючи 106,31 млн барелів на добу, як стверджується у місячному звіті організації.
Про це пише Reuters.
У I кварталі 2024 року попит був скоригований на 50 тис. барелів на добу через низький попит у країнах ОЕСР Європи, Азії та Латинської Америки, а в II кварталі – збільшений на 50 тис. барелів на добу завдяки збільшенню попиту в країнах, які не входять до ОЕСР. Оцінка попиту в IV кварталі була скоригована приблизно на 10 тис. барелів на добу.
ОПЕК очікує, що в другому півріччі попит на нафту в країнах ОЕСР буде вищим на 0,25 млн барелів на добу проти попереднього року, головно за рахунок США. Попит у країнах ОЕСР Європи та Азії, як очікується, збільшиться незначно.
Зростанню споживання нафти 2024 року сприятиме високий попит на авіаперевезення і стабільна автомобільна мобільність, включно з вантажними перевезеннями, що відзначається зростанням попиту на бензин і газ. Однак попит на дизпаливо може зменшитися через низьку економічну й виробничу активність. Крім того, попит на нафту може зазнати тиску через зниження рентабельності нафтохімічної промисловості порівняно з минулим роком.
Промислова, будівельна та сільськогосподарська діяльність у країнах, які не входять до ОЕСР, також сприятиме підтримці, разом із ростом нафтохімічних потужностей у Китаї та на Близькому Сході, за даними ОПЕК.
Попередні дані за квітень свідчать, що загальні комерційні запаси нафти у країнах ОЕСР зросли на 16,6 млн барелів за місяць, досягаючи 2,773 млрд барелів. Це на 49 млн барелів менше, ніж у квітні 2023 року, на 110 барелів менше, ніж середнє значення за останні п'ять років, і на 154 млн барелів менше за середнє значення за 2015–2019 роки (референтний рівень ефективності виконання угоди ОПЕК+). Зокрема, запаси нафти зросли на 19,5 млн барелів, досягнувши 1,376 млрд барелів, а запаси нафтопродуктів зменшилися на 2,9 млн барелів, досягнувши 1,396 млрд барелів.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що члени ОПЕК+ продовжили збереження більшості скорочень видобутку нафти до 2025 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].