ЄС пропонує запровадити санкції проти «Совкомфлоту» – Bloomberg
Так Євросоюз прагне зменшити здатність росії фінансувати війну проти України

Європейський Союз пропонує запровадити санкції проти нафтотранспортної компанії рф «Совкомфлот». Так ЄС прагне зменшити здатність росії фінансувати війну проти України.
Про це повідомив Bloomberg.
Уточнюється, що російська державна компанія є найбільшою судноплавною групою рф, а також була однією з ключових компаній, які допомагали транспортувати російську нафту всупереч західним обмеженням. Компанія також надає послуги з видобутку нафти на морі, морського транспортування нафти та зрідженого природного газу.
Наголошується, що країни G7 запровадили ціновий ліміт на експорт російської нафти й нафтопродуктів, щоб обмежити доступ країни до західних транспортних та страхових послуг. Проте москва адаптувалася до обмежень, використовуючи тіньовий флот танкерів і продаючи свою нафту азійським клієнтам.
Зазначається, що пропозиція ЄС виникла після рішення США запровадити санкції проти «Совкомфлоту» та 14 танкерів із сирою нафтою, які повʼязали з компанією. У виданні додали, що можливі санкції ЄС вимагають схвалення всіх держав-членів, тому план може змінитися.
Окрім цього, як зауважив Bloomberg, Євросоюз пропонує запровадити санкції щодо 13 танкерів, які перевозять товари, що використовуються у військовій сфері, а також транспортують нафту та нафтопродукти або сприяють розширенню енергетичного сектору рф.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що росія відновлює постачання нафти сорту «Сокіл» в Індію, попри санкції США. Про це свідчать три танкери рф з вантажем біля індійських портів.
Згодом російська державна нафтова танкерна компанія перейменувала деякі зі своїх суден на честь міст країни після санкцій з боку США. ПАТ «Совкомфлот» підпав під санкції у лютому в рамках заходів, запроваджених США у зв'язку з другим роком війни в Україні. Чотирнадцять танкерів компанії також були додані до списку іменних суден Міністерства фінансів США, у результаті чого їхня загальна кількість зросла до 21.
Через декілька днів найбільший нафтопереробник Індії відновив торгівлю російською нафтою на суднах «Совкомфлоту». Танкер Suezmax «Владимир Тихонов» вивантажив приблизно 1 млн барелів російської флагманської нафти марки Urals у порту Парадіп, де Indian Oil має нафтопереробний завод.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].