Reuters: Китай переконує країни Глобального півдня не брати участь у Саміті миру в Швейцарії
Натомість Китай просуває власний “альтернативний” мирний план щодо України, кажуть дипломати

Китай лобіює в урядах інших країн свій альтернативний “план миру” щодо України, заявили 10 дипломатів, один із яких назвав кампанію Пекіна «прихованим бойкотом» глобальної зустрічі у Швейцарії.
Джерело. Про це пише Reuters.
90 держав і організацій зареєструвалися для участі в саміті, який пройде 15-16 червня на альпійському курорті Люцерн.
Після того, як Китай заявив, що не збирається на саміт у Люцерні, президент України Володимир Зеленський звинуватив Пекін у допомозі москві зірвати конференцію, МЗС Китаю це звинувачення відкинуло.
Україна, Сполучені Штати та інші західні уряди наполегливо лобіювали участь Китаю в переговорах.
Проте у розмовах із країнами, що розвиваються, Китай хоч відкрито і не критикував швейцарський саміт і не просив прямим текстом країни утриматися від участі, але заявляв при цьому, що ця конференція продовжить війну, сказали Reuters пекінські дипломати.
Ще двоє дипломатів, які безпосередньо знайомі з цим питанням, зазначили, що Китай повідомив західним країнам, ніби багато країн Глобального півдня погоджуються з його поглядами на Саміт миру.
Минулого тижня речник міністерства Мао Нін заявив: «Китай щиро сподівається, що мирна конференція не перетвориться на платформу для створення блокової конфронтації. Неприсутність на ній не означає непідтримку миру».
За словами дипломатів, у міру наближення саміту Китай активізував свою інформаційну роботу через зустрічі з іноземними високопоставленими особами, телефонні дзвінки та повідомлення іноземним місіям на китайській платформі WeChat.
За словами дипломатів, спеціальний представник Пекіна з євразійських справ Лі Хуей минулого місяця відвідав Туреччину, Єгипет, Саудівську Аравію та ОАЕ і зустрівся з представниками країн Глобального півдня у їхніх посольствах у Пекіні.
При цьому Китай намагався залучити ці країни приєднатися до мирного плану з шести пунктів, який він ініціював із Бразилією минулого місяця.
Зокрема в ньому йдеться про проведення міжнародної мирної конференції «в належний час, який визнають і росія, і Україна, за рівноправної участі всіх сторін».
Міністр закордонних справ росії Сергєй Лавров заявив, що Китай може організувати таку конференцію. путін висловив підтримку плану Китаю, заявивши, що Пекін “повністю розуміє, що за цим стоїть”.
Міністр закордонних справ Ван І минулого тижня заявив, що 45 країн нібито підтримали китайську пропозицію.
На тлі цих зусиль кількість зареєстрованих учасників на саміті в Люцерні зменшилася порівняно зі 107, які, за словами офісу Зеленського, були підтверджені на початок червня, до 90.
В Азії свою участь підтвердили союзники США Філіппіни та Японія, а також Таїланд, Сінгапур і Східний Тимор. Малайзія заявила, що утримається, як і Камбоджа, яка має тісні економічні зв’язки з Китаєм.
Індонезія відправить свого посла. В'єтнам не висловив чіткої позиції.
Бекграунд. Станом на 10 червня участь в українському Саміті миру підтвердили 90 країн і організацій. Про це повідомила президентка Швейцарії Віола Амгерд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].