Турецька заборона на імпорт пшениці вплине на ринок Чорного моря – аналітики

Турецька заборона на імпорт пшениці вплине на ринок Чорного моря – аналітики

Ця країна є одним із найбільших зернових хабів у Чорному морі, тому ця заборона може суттєво вплинути на ціни

Турецька заборона на імпорт пшениці вплине на ринок Чорного моря – аналітики
Фото: Рexels

Станом на 10 червня Україна експортувала 312 тис. тонн пшениці, переважно з торішнього врожаю.

Про це повідомили в аналітичному кооперативі «ПУСК» під егідою Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Імпортери очікують зниження цін на пшеницю напередодні нового врожаю. Аналітики зазначають, що зараз на ринку спостерігається дисбаланс між попитом і пропозицією.

«Наприклад, у Бангладеш ціна попиту на пшеницю становить $280–285 за тонну, тоді як експортна ціна української пшениці сягає $295 за тонну, що створює розрив у ціні приблизно $10. Імпортери сподіваються на подальше зниження цін через наближення нового врожаю та зменшення біржових цін. Ціни на російську пшеницю з вмістом білка 12,5% знизилися з $250 до $246–247 за тонну. Франція знизила ціни на $23 за тонну минулого тижня, а румунські трейдери зменшили ціни на $7–10 за тонну в минулу п'ятницю та понеділок», – повідомили експерти.

Також вони наголосили на важливості заборони Туреччини на імпорт пшениці, яка спрямована на захист внутрішнього виробника від конкуренції з України та росії та триватиме до жовтня. Туреччина, як один із найбільших зернових хабів у Чорному морі, може суттєво вплинути на ціни, оскільки вона була великим імпортером зерна з України, Румунії та росії.

Аналітики прогнозують, що новий урожай може чинити тиск на ціни до осені. Перші збори нового врожаю очікуються в червні, що збільшить пропозицію на ринку і може спричинити подальше зниження цін, потенційно на $5 за тонну щотижня протягом наступних двох тижнів. Ціни можуть досягти «дна» на рівні $170–180 за тонну на базисі СРТ. Проте у другій половині серпня можливе поступове зростання цін.

«У новому сезоні на глобальному ринку очікується дефіцит пропозиції пшениці. Прогнози передбачають зменшення виробництва в росії на 20 млн тонн, у ЄС – на 10 млн тонн, а в Україні – на 2–3 млн тонн експортного потенціалу. Це вплине на ринок у серпні-вересні, коли пропозиція знизиться і ціни почнуть зростати», – прогнозують у «ПУСКу».

Бекграунд. Раніше Mind писав, що в наступному маркетинговому році (з липня 2024 року) Україна може експортувати понад 60 млн тонн зернових та олійних культур і продуктів їх переробки. Ці цифри залишають Україну серед світових лідерів аграрного експорту.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло