Турецька заборона на імпорт пшениці вплине на ринок Чорного моря – аналітики
Ця країна є одним із найбільших зернових хабів у Чорному морі, тому ця заборона може суттєво вплинути на ціни

Станом на 10 червня Україна експортувала 312 тис. тонн пшениці, переважно з торішнього врожаю.
Про це повідомили в аналітичному кооперативі «ПУСК» під егідою Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).
Імпортери очікують зниження цін на пшеницю напередодні нового врожаю. Аналітики зазначають, що зараз на ринку спостерігається дисбаланс між попитом і пропозицією.
«Наприклад, у Бангладеш ціна попиту на пшеницю становить $280–285 за тонну, тоді як експортна ціна української пшениці сягає $295 за тонну, що створює розрив у ціні приблизно $10. Імпортери сподіваються на подальше зниження цін через наближення нового врожаю та зменшення біржових цін. Ціни на російську пшеницю з вмістом білка 12,5% знизилися з $250 до $246–247 за тонну. Франція знизила ціни на $23 за тонну минулого тижня, а румунські трейдери зменшили ціни на $7–10 за тонну в минулу п'ятницю та понеділок», – повідомили експерти.
Також вони наголосили на важливості заборони Туреччини на імпорт пшениці, яка спрямована на захист внутрішнього виробника від конкуренції з України та росії та триватиме до жовтня. Туреччина, як один із найбільших зернових хабів у Чорному морі, може суттєво вплинути на ціни, оскільки вона була великим імпортером зерна з України, Румунії та росії.
Аналітики прогнозують, що новий урожай може чинити тиск на ціни до осені. Перші збори нового врожаю очікуються в червні, що збільшить пропозицію на ринку і може спричинити подальше зниження цін, потенційно на $5 за тонну щотижня протягом наступних двох тижнів. Ціни можуть досягти «дна» на рівні $170–180 за тонну на базисі СРТ. Проте у другій половині серпня можливе поступове зростання цін.
«У новому сезоні на глобальному ринку очікується дефіцит пропозиції пшениці. Прогнози передбачають зменшення виробництва в росії на 20 млн тонн, у ЄС – на 10 млн тонн, а в Україні – на 2–3 млн тонн експортного потенціалу. Це вплине на ринок у серпні-вересні, коли пропозиція знизиться і ціни почнуть зростати», – прогнозують у «ПУСКу».
Бекграунд. Раніше Mind писав, що в наступному маркетинговому році (з липня 2024 року) Україна може експортувати понад 60 млн тонн зернових та олійних культур і продуктів їх переробки. Ці цифри залишають Україну серед світових лідерів аграрного експорту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].