Рада ЄС підтримала продовження тимчасового захисту для українців у Євросоюзі
Механізм тимчасового захисту продовжили до 4 березня 2026 року

Рада ЄС підтримала пропозицію Європейської комісії продовжити тимчасовий захист більш ніж для 4 млн українських біженців у Євросоюзі до 4 березня 2026 року.
Про це йдеться на сайті Ради Європейського Союзу.
«Поки на Україну падають бомби, ситуація там небезпечна. Сьогодні міністри знову продемонстрували солідарність і вирішили, що вони продовжуватимуть пропонувати захист українському народу в ЄС», – сказала державна секретарка Бельгії з питань притулку та міграції Ніколь де Мур.
Зазначається, що механізм тимчасового захисту запровадили 4 березня 2022 року, через кілька днів після того, як російські загарбники почали повномасштабне вторгнення в Україну. Захист мав діяти до 4 березня 2025 року.
«Пропозиція щодо подальшого продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року відбувається в контексті нестабільності ситуації в Україні», – зауважили в Раді Євросоюзу.
Там уточнили, що продовження не змінює рішення від березня 2022 року в частині категорій осіб, на яких поширюється тимчасовий захист.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Європейська комісія запропонувала продовжити тимчасовий захист для українських біженців, які перебувають на території ЄС, ще на рік. Тобто з 5 березня 2025 року до 4 березня 2026 року.
Окрім цього, у червні Європейська комісія порекомендує розпочати з Україною та Молдовою переговори про вступ до ЄС. Процес хочуть розпочати до того, як Угорщина перейме головування в ЄС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].