До Реєстру російських збитків для України подали понад 2000 заявок – Офіс Ради Європи в Україні

До Реєстру російських збитків для України подали понад 2000 заявок – Офіс Ради Європи в Україні

Разом з тим, збитки, завдані російською агресією, за цими заявками ще не обраховані

До Реєстру російських збитків для України подали понад 2000 заявок – Офіс Ради Європи в Україні
Фото: Олександр Задніпряний/Mind

До Реєстру збитків, завданих російською агресією проти України, понадо вже понад 2000 заявок. Проте збитки за ними ще не обраховані.

Про це в інтервʼю Mind повідомив очільник Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак.

За його словами, Офіс співпрацює з українськими органами влади та партнерами, щоб сприяти більшій обізнаності українців стосовно наявності такого реєстру. Зокрема, йдеться про Офіс Генпрокурора, який відіграє основну роль у зібранні доказової бази.

«Хочу акцентувати, що сам факт створення офісу Реєстру збитків – це лише перший крок. Далі має бути ефективне й реальне формування компенсаційних механізмів подальшого процесу. І щоб цей процес був якомога ефективнішим, потрібне залучення не лише самої РЄ, а й країн-членів, інших учасників, аби створити дієвий механізм компенсації», – сказав він.

Янчак зауважив, що 18 квітня відбулося пленарне засідання Парламентської Асамблеї РЄ у Страсбурзі, де рекомендували вилучити заморожені активи рф та спрямувати їх на посилення позицій України й притягнення до відповідальності рф.

«І зараз здійснюються кроки задля створення ефективного компенсаційного механізму, але слід усвідомлювати всю складність цього процесу», – додав очільник Офісу РЄ.

Проте він не назвав конкретних часових термінів щодо створення «компенсаційного механізму» та передачі заморожених активів рф, оскільки «існує ширший контекст, бо все зосереджено не лише на РЄ».

«Я не називав би жодних конкретних часових термінів щодо створення «компенсаційного механізму», передачі заморожених російських активів і заснування Компенсаційної комісії та Компенсаційного фонду – наразі це занадто передчасно», – підкреслив Янчак.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що росіяни завдали Україні $11 млрд збитків підривом Каховської ГЕС, що стався 6 червня 2023 року. Згідно зі звітом ООН та українського уряду, загалом від підриву греблі та спустошення водосховища постраждали близько 100 000 українців. Ще більше, 140 000 мешканців регіону, залишилися без електропостачання.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло