Учасники саміту НАТО не домовилися про надання Україні $40 млрд щороку, але альянс очолить поставки зброї в Україну

Учасники саміту НАТО не домовилися про надання Україні $40 млрд щороку, але альянс очолить поставки зброї в Україну

Навчанням українських військових займуться близько 700 співробітників НАТО

This text is also available in English
Учасники саміту НАТО не домовилися про надання Україні $40 млрд щороку, але альянс очолить поставки зброї в Україну
@jensstoltenberg

Учасники саміту міністрів оборони НАТО в Брюсселі домовилися, що альянс братиме активнішу участь у постачанні зброї Україні, яка протистоїть російській агресії. Однак члени блоку все ще не узгодили між собою пропозицію генсека Єнса Столтенберга щодо виділення на потреби оборони України $40 млрд на рік.

Остаточно план буде ухвалено на саміті лідерів країн НАТО у Вашингтоні, який відбудеться з 9 по 11 липня.

Як сказано в заяві Столтенберга, опублікованій на сайті НАТО, затверджений план передбачає, що альянс очолить координацію військових поставок Україні та навчання її військових.

Цим займуться близько 700 співробітників НАТО, у тому числі у німецькому місті Вісбаден, де буде розташований координаційний штаб альянсу.

«Ці зусилля не роблять НАТО учасником конфлікту, але зміцнять нашу підтримку України, щоб забезпечити її право на самозахист», – сказав Столтенберг.

Як зазначає агентство Reuters, координацією постачання зброї Україні, як і раніше, займатиметься контактна група, відома як «формат Рамштайн», проте НАТО візьме на себе безпосередню організацію допомоги Україні на рівні військових фахівців.

Цей крок розглядається як спроба членів НАТО певною мірою убезпечити Україну від можливого повернення до Білого дому Дональда Трампа, який висловлював сумніви щодо необхідності продовження військової допомоги Києву, пише Reuters. Однак, якщо Вашингтон справді має намір перекрити канал підтримки України, йому це все одно вдасться, продовжує агентство.

Столтенберг також пропонує гарантувати щорічне відправлення Україні військової допомоги на $40 млрд, проте керівники НАТО цього плану поки що не погодили.

На прес-конференції Столтенберг сказав, що учасникам альянсу «все ще потрібно виконати роботу над узгодженням наших позицій щодо обсягу довгострокової фінансової допомоги».

Розбіжності залишаються і щодо формулювань про перспективу членства України в НАТО, якого добивається Київ. Члени НАТО повинні створити єдину позицію з цих питань до вашингтонського саміту в липні.

Бекграунд. Раніше Столтенберг заявив, що постачання зброї Україні країнами НАТО стане не добровільним, а обов’язковим.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло