Прокурори МКС розслідують кібератаки росії на цивільну інфраструктуру України як воєнні злочини — Reuters

Прокурори МКС розслідують кібератаки росії на цивільну інфраструктуру України як воєнні злочини — Reuters

Суд вивчає щонайменше чотири масштабні кібератаки, спрямовані проти української енергетичної інфраструктури

Прокурори МКС розслідують кібератаки росії на цивільну інфраструктуру України як воєнні злочини — Reuters
фото Shutterstock

Агентство Reuters повідомляє з посиланням на інформовані джерела, що Міжнародний кримінальний суд розпочав розслідування ймовірних воєнних злочинів у зв'язку з кібератаками української цивільної інфраструктури, які здійснили спецслужби росії.

Це перше подібне розслідування і воно стосується подій, що відбулися після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року, а також у період з 2015 року, повідомляє агентство.

Джерела Reuters повідомляють, що прокурори МКС вивчають щонайменше чотири масштабні кібератаки, спрямовані проти енергетичної інфраструктури України.

Зокрема співробітники суду вивчають діяльність групи російських хакерів, відомої як Sandworm.

Західні та українські спецслужби вважають, що вона прямо пов'язана із Головним розвідувальним управлінням Міноборони росії.

За Sandworm серед інших стежать фахівці Центру захисту прав людини в Юридичній школі Університету Берклі в Каліфорнії.

Як пише Reuters, у 2022-му та 2023-му роках вони направили до МКС конфіденційні відомості про п'ять кібератак проти української енергетики, які можуть бути військовими злочинами.

Імовірно, саме хакери з групи Sandworm, серед іншого, напали на енергосистему на заході України в 2015 році, і це стало першою подібною атакою в історії.

Українська влада також зазначала, що Sandworm активно займалася кібершпигунством проти західних країн від імені російської військової розвідки, сказано в публікації.

Нагадаємо, раніше МКС видав ордер на арешт російського воєнного злочинця владіміра путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової за підозрою у депортації українських дітей.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло