Підсумкове комюніке Глобального саміту миру підтримали 80 держав і чотири організації

Підсумкове комюніке Глобального саміту миру підтримали 80 держав і чотири організації

Комюніке, зокрема, не підписали Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об'єднані Арабські Емірати

Підсумкове комюніке Глобального саміту миру підтримали 80 держав і чотири організації

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що підсумкове комюніке Глобального саміту миру, що проходить у Швейцарії, підтримали 80 держав і чотири організації.

«Це свідчить про підтримку суверенітету нашої держави, необхідність роботи ЗАЕС під повним контролем України, неприпустимість нападів на торговельні судна в українських морях, заклик до репатріації полонених за принципом «всіх на всіх» та безумовне повернення українських дітей», – зазначив він у своєму телеграм-каналі.

Комюніке не підписали Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об'єднані Арабські Емірати.

Нагадаємо: у попередньому тексті комюніке саміту щодо України зазначені такі три основні аспекти:

  1. Забезпечення безпеки використання ядерної енергії, зокрема на Запорізькій АЕС, яка має працювати відповідно до вимог МАГАТЕ та під його наглядом.
  2. Гарантії безпеки торговельного судноплавства в Чорному та Азовському морях. Атаки на торговельні судна та цивільні порти є неприйнятними, продовольча безпека не повинна використовуватися у військових цілях.
  3. Всі військовополонені повинні бути звільнені шляхом обміну «всіх на всіх», усі депортовані українські діти та дорослі цивільні особи мають повернутися додому.

Учасники саміту також наголосили, що досягнення миру вимагає участі та діалогу між усіма сторонами. Було вирішено вжити конкретних кроків у зазначених сферах із подальшою участю представників усіх сторін.

«Статут ООН, включно з принципами поваги до територіальної цілісності та суверенітету всіх держав, може і слугуватиме основою для досягнення всеосяжного, справедливого та стійкого миру в Україні», – йдеться у проєкті комюніке саміту.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло