Учасники Саміту миру домовилися продовжити спільну роботу щодо пунктів Формули миру – Зеленський

Учасники Саміту миру домовилися продовжити спільну роботу щодо пунктів Формули миру – Зеленський

За його словами, спільну роботу буде продовжено на рівні радників і міністрів держав – учасниць Саміту, зокрема у форматі спеціальних зустрічей під проводом або за співлідерством керівництва країн

Учасники Саміту миру домовилися продовжити спільну роботу щодо пунктів Формули миру – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський за підсумками Саміту миру оголосив, що держави-учасниці домовилися продовжити спільну роботу над пунктами Формули миру на технічному рівні, включаючи зустрічі радників і міністрів та спеціальні наради.

«На першому мирному саміті ми детально обговорили три ключові виклики: ядерну безпеку, продовольчу безпеку та звільнення наших полонених і тисяч дітей, викрадених росією. Тепер, після Саміту, ми домовилися продовжити спільну роботу на технічному рівні», – зазначив він.

За словами президента, робота буде продовжена на рівні радників і міністрів держав-учасниць, зокрема у форматі спеціальних зустрічей під керівництвом або за співлідерством урядів країн.

«Ми домовилися розпочати роботу в спеціальних групах після Саміту над конкретними ідеями та пропозиціями, що можуть відновити безпеку в різних аспектах, подібно до того, як це відбувалося на рівні радників під час підготовки першого мирного Саміту», – додав він.

Зеленський також повідомив про попередні домовленості з такими країнами, як Франція, Чехія, Туреччина, Кенія, Саудівська Аравія, США, Норвегія, Польща, Канада, Катар, Чилі, Гана, Фінляндія, Нідерланди, Німеччина, Велика Британія щодо проведення роботи в групах.

Президент запросив усі країни, які визнають обов'язковий характер Статуту ООН як основи для співробітництва націй, приєднатися до роботи груп і внести свої ідеї та пропозиції.

«Я впевнений, що разом ми досягнемо результату. Перший і другий мирні саміти мають об'єднати нашу спільну роботу над деталями миру. У нас немає часу на тривалу роботу. Рухатися до миру означає діяти швидко. Підготовка має зайняти місяці, а не роки», – наголосив він.

Зеленський додав, що «коли плани дій щодо досягнення миру будуть готові й кожен крок буде опрацьовано, відкриється шлях до проведення другого мирного саміту, а значить, і до завершення цієї війни в ім'я справедливого й міцного миру».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло